Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOM LTD. 23 S.R.L.
Cod unic de înregistrare40056191 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ16/2336/2018
EUIDROONRC.J16/2336/2018
Data înființării25.10.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaScăeşti, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
73.720
Profit (Lei)
-53.892
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73.720 | -53.892 | -4.491 | 4.878 | 0 | 171.666 | 166.788 | 1 |
| 2024 | 118.938 | -52.654 | -4.388 | 4.284 | 0 | 224.964 | 220.680 | 1 |
| 2023 | 243.771 | 114.866 | 9.572 | 2.598 | 0 | 275.933 | 273.335 | 1 |
| 2022 | 225.165 | 73.529 | 6.127 | 7.993 | 0 | 242.549 | 234.556 | 1 |
| 2021 | 264.965 | 101.709 | 8.476 | 10.105 | 0 | 221.132 | 211.027 | 1 |
| 2020 | 224.886 | 132.194 | 11.016 | 8.970 | 0 | 218.288 | 209.318 | 1 |
| 2019 | 143.781 | 76.966 | 6.414 | 62.909 | 171 | 139.862 | 77.124 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-73.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-32.31%
Lichiditate curentă
35.19
Viteza rotație active
0.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-73.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-32.31%
Profit net per salariat
-53.892 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -73.1% | -44.27% | 47.12% | 32.66% | 38.39% | 58.78% | 53.53% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 48.12% | 34.88% | 39.26% | 61.38% | 56.59% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -32.31% | -23.86% | 42.02% | 31.35% | 48.2% | 63.15% | 99.8% |
| Profit net per salariat | -53.892 Lei | -52.654 Lei | 114.866 Lei | 73.529 Lei | 101.709 Lei | 132.194 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.43
Viteza rotație stocuri
0.73
Durata medie încasare creanțe
181.35 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.43 | 0.53 | 0.88 | 0.93 | 1.2 | 1.03 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0.73 | 0.82 | 1.45 | 2.02 | 1.65 | 1.25 | 1.23 |
| Durata medie încasare creanțe | 181.35 zile | 136.65 zile | 66.76 zile | 14.27 zile | 2.14 zile | 33.14 zile | 20.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 73.720 Lei | 118.938 Lei | 243.771 Lei | 225.165 Lei | 264.965 Lei | 224.886 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
35.19
Lichiditate imediată
14.4
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 35.19 | 52.51 | 106.21 | 30.35 | 21.88 | 24.34 | 2.22 |
| Lichiditate imediată | 14.4 | 18.85 | 41.37 | 16.38 | 5.97 | 4.33 | 0.37 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.12% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.88% |
©Firme.ro