Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAVIDAN CONSTRUCT HOUSE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40062657 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018001227063
EUIDROONRC.J2018001227063
Data înființării26.10.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaTudor Jarda nr. 1, Viişoara, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
990.739
Profit (Lei)
503.932
Număr angajați
3
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 990.739 | 503.932 | 41.994 | 529.128 | 3.411.204 | 368.931 | 3.251.007 | 3 |
| 2024 | 290.596 | 175.766 | 14.647 | 241.839 | 3.401.254 | 115.437 | 3.274.852 | 1 |
| 2023 | 869.893 | 595.867 | 49.656 | 323.073 | 3.262.340 | 159.819 | 3.099.086 | 2 |
| 2022 | 2.344.781 | 171.476 | 14.290 | 406.246 | 3.381.240 | 215.748 | 3.190.742 | 1 |
| 2021 | 1.994.947 | 1.619.909 | 134.992 | 372.632 | 1.217.730 | 2.174.169 | 3.019.267 | 1 |
| 2020 | 3.214.944 | 1.399.107 | 116.592 | 214.644 | 0 | 1.614.001 | 1.399.357 | 1 |
| 2019 | 1.034.210 | 794.696 | 66.225 | 122.005 | 0 | 916.941 | 794.936 | 1 |
| 2018 | 299.500 | 293.372 | 24.448 | 171.438 | 0 | 465.010 | 293.572 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.5%
Lichiditate curentă
0.7
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.5%
Profit net per salariat
167.977 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.86% | 60.48% | 68.5% | 7.31% | 81.2% | 43.52% | 76.84% | 97.95% |
| Marjă profit brut | 60.69% | 70.66% | 69.5% | 8.19% | 82.08% | 44.52% | 77.84% | 98.95% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.5% | 5.37% | 19.23% | 5.37% | 53.65% | 99.98% | 99.97% | 99.93% |
| Profit net per salariat | 167.977 Lei | 175.766 Lei | 297.934 Lei | 171.476 Lei | 1.619.909 Lei | 1.399.107 Lei | 794.696 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
134.92 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.08 | 0.25 | 0.65 | 0.59 | 1.99 | 1.13 | 0.64 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 190.66 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 134.92 zile | 121.21 zile | 42.2 zile | 31.16 zile | 397.64 zile | 180.43 zile | 322.33 zile | 535.98 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 330.246 Lei | 290.596 Lei | 434.947 Lei | 2.344.781 Lei | 1.994.947 Lei | 3.214.944 Lei | 1.034.210 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.7
Lichiditate imediată
0.7
Pondere active imobilizate
90.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.7 | 0.48 | 0.49 | 0.53 | 5.83 | 7.52 | 7.52 | 2.71 |
| Lichiditate imediată | 0.7 | 0.48 | 0.49 | 0.5 | 5.83 | 7.52 | 7.52 | 2.71 |
| Pondere active imobilizate | 90.24% | 96.72% | 95.33% | 94% | 35.9% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 9.76% | 3.28% | 4.67% | 6% | 64.1% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro