Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAISON MERAKI S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40080017 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/2908/2018
EUIDROONRC.J22/2908/2018
Data înființării31.10.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaDacia nr. 47, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
971.555
Profit (Lei)
680.392
Număr angajați
4
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 971.555 | 680.392 | 56.699 | 215.991 | 8.965 | 896.929 | 681.104 | 4 |
| 2023 | 642.587 | 310.287 | 25.857 | 98.053 | 12.628 | 168.427 | 72.995 | 5 |
| 2022 | 180.000 | 0 | 0 | 280.562 | 14.898 | 43.044 | -237.293 | 4 |
| 2021 | 120.000 | 0 | 0 | 421.464 | 23.427 | 206.997 | -214.208 | 4 |
| 2020 | 139.420 | 0 | 0 | 337.370 | 102.933 | 464 | -233.287 | 5 |
| 2019 | 112.735 | 6.164 | 514 | 198.767 | 164.895 | 38.103 | 6.404 | 1 |
| 2018 | 15.520 | 12.142 | 1.012 | 466 | 0 | 6.778 | 12.342 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
70.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Lichiditate curentă
4.15
Viteza rotație active
1.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
70.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Profit net per salariat
170.098 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 70.03% | 48.29% | 0% | 0% | 0% | 5.47% | 78.23% |
| Marjă profit brut | 72.39% | 49.27% | 0% | 0% | 0% | 6.84% | 81.24% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.9% | 100% | 0% | 0% | 0% | 96.25% | 98.38% |
| Profit net per salariat | 170.098 Lei | 62.057 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 6.164 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
240.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.07 | 3.55 | 3.11 | 0.52 | 1.35 | 0.56 | 2.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 21.42 | 5.81 | 4.14 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 240.5 zile | 76.12 zile | 6.65 zile | 538.7 zile | 1.01 zile | 121.95 zile | 10.47 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 242.889 Lei | 128.517 Lei | 45.000 Lei | 30.000 Lei | 27.884 Lei | 112.735 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
4.15
Lichiditate imediată
4.15
Pondere active imobilizate
0.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.15 | 1.72 | 0.15 | 0.49 | 0 | 0.19 | 14.55 |
| Lichiditate imediată | 4.15 | 1.41 | 0.04 | 0.42 | 0 | 0.19 | 14.55 |
| Pondere active imobilizate | 0.99% | 6.97% | 25.71% | 10.17% | 99.55% | 81.23% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.01% | 93.03% | 74.29% | 89.83% | 0.45% | 18.77% | 100% |
©Firme.ro