Companie
Detalii identificare
Nume firmăMETAUTO SERVICE 82 S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40102239 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ18/946/2018
EUIDROONRC.J18/946/2018
Data înființării05.11.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.396.952
Profit (Lei)
22.097
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.396.952 | 22.097 | 1.841 | 419.691 | 2.657 | 535.667 | 118.633 | 2 |
| 2024 | 1.774.105 | 168.472 | 14.039 | 63.711 | 4.778 | 263.246 | 204.313 | 2 |
| 2023 | 1.504.188 | 101.086 | 8.424 | 204.219 | 10.570 | 305.377 | 111.728 | 2 |
| 2022 | 1.172.328 | 9.353 | 779 | 108.962 | 963 | 118.641 | 10.642 | 2 |
| 2021 | 1.048.736 | 70.914 | 5.910 | 44.267 | 2.887 | 168.985 | 127.605 | 1 |
| 2020 | 295.378 | 59.138 | 4.928 | 12.944 | 0 | 77.523 | 64.579 | 1 |
| 2019 | 260.746 | 15.574 | 1.298 | 6.211 | 0 | 22.180 | 15.969 | 0 |
| 2018 | 1.803 | 195 | 16 | 7.505 | 0 | 7.900 | 395 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.63%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
2.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.63%
Profit net per salariat
11.049 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.58% | 9.5% | 6.72% | 0.8% | 6.76% | 20.02% | 5.97% | 10.82% |
| Marjă profit brut | 1.89% | 12.26% | 7.76% | 1.76% | 7.76% | 20.63% | 8.18% | 13.81% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.63% | 82.46% | 90.48% | 87.89% | 55.57% | 91.57% | 97.53% | 49.37% |
| Profit net per salariat | 11.049 Lei | 84.236 Lei | 50.543 Lei | 4.677 Lei | 70.914 Lei | 59.138 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.6
Viteza rotație stocuri
4.3
Durata medie încasare creanțe
3.94 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.6 | 6.62 | 4.76 | 9.8 | 6.1 | 3.81 | 11.76 | 0.23 |
| Viteza rotație stocuri | 4.3 | 9.29 | 12.11 | 11.08 | 10.32 | 4.53 | 22.23 | 0.24 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.94 zile | 4.11 zile | 1.98 zile | 0.28 zile | 3.85 zile | 8.86 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 698.476 Lei | 887.053 Lei | 752.094 Lei | 586.164 Lei | 1.048.736 Lei | 295.378 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
0.5
Pondere active imobilizate
0.49%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 4.13 | 1.5 | 1.09 | 3.82 | 5.99 | 3.57 | 1.05 |
| Lichiditate imediată | 0.5 | 1.14 | 0.89 | 0.12 | 1.52 | 0.95 | 1.68 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 0.49% | 1.78% | 3.35% | 0.81% | 1.68% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.51% | 98.22% | 96.65% | 99.19% | 98.32% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro