Companie
Detalii identificare
Nume firmăLIVIU-RAMONA TRANS S.R.L.
Cod unic de înregistrare40177894 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018000852527
EUIDROONRC.J2018000852527
Data înființării19.11.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaBisericii nr. 9, Cartojani, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
95.500
Profit (Lei)
-31.773
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95.500 | -31.773 | -2.648 | 4.430 | 192.825 | 12.269 | 200.664 | 1 |
| 2024 | 189.713 | 105.449 | 8.787 | 5.452 | 89.833 | 147.957 | 232.436 | 1 |
| 2023 | 10.400 | 6.797 | 566 | 15.264 | 0 | 141.986 | 126.987 | 1 |
| 2022 | 125.550 | 49.472 | 4.123 | 39.981 | 0 | 160.172 | 120.191 | 1 |
| 2021 | 104.350 | 26.108 | 2.176 | 16.731 | 0 | 87.450 | 70.719 | 1 |
| 2020 | 82.439 | 42.468 | 3.539 | 6.000 | 0 | 50.610 | 44.610 | 0 |
| 2019 | 23.839 | 4.798 | 400 | 1.350 | 0 | 8.290 | 6.940 | 0 |
| 2018 | 3.184 | 1.942 | 162 | 1.246 | 0 | 3.388 | 2.142 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-33.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.83%
Lichiditate curentă
2.77
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-33.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.83%
Profit net per salariat
-31.773 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -33.27% | 55.58% | 65.36% | 39.4% | 25.02% | 51.51% | 20.13% | 60.99% |
| Marjă profit brut | 0% | 56.48% | 72.19% | 40.26% | 25.9% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -15.83% | 45.37% | 5.35% | 41.16% | 36.92% | 95.2% | 69.14% | 90.66% |
| Profit net per salariat | -31.773 Lei | 105.449 Lei | 6.797 Lei | 49.472 Lei | 26.108 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
25.74 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.8 | 0.07 | 0.78 | 1.19 | 1.63 | 2.88 | 0.94 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 25.74 zile | 30.78 zile | 0 zile | 0 zile | 62.96 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 95.500 Lei | 189.713 Lei | 10.400 Lei | 125.550 Lei | 104.350 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.77
Lichiditate imediată
2.77
Pondere active imobilizate
94.02%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.77 | 27.14 | 9.3 | 4.01 | 5.23 | 8.44 | 6.14 | 2.72 |
| Lichiditate imediată | 2.77 | 27.14 | 9.3 | 4.01 | 5.23 | 8.44 | 6.14 | 2.72 |
| Pondere active imobilizate | 94.02% | 37.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 5.98% | 62.22% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro