Companie
Detalii identificare
Nume firmăRANIHO SERV COM S.R.L.
Cod unic de înregistrare4028101 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/1131/1993
EUIDROONRC.J26/1131/1993
Data înființării31.05.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4753
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a covoarelor şi carpetelor -vânzarea cu amanuntul a perdelelor şi perdelelor din plasă -vânzarea cu amanuntul a tapetului şi acoperitoarelor de podea Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al articolelor de pardoseală din plută,
4752
-vânzarea cu amanuntul a covoarelor şi carpetelor -vânzarea cu amanuntul a perdelelor şi perdelelor din plasă -vânzarea cu amanuntul a tapetului şi acoperitoarelor de podea Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al articolelor de pardoseală din plută,
4752
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor si a altor acoperitoare de podea, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Mihai Viteazu nr. 99, Sighişoara, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
30.240
Profit (Lei)
3.734
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30.240 | 3.734 | 311 | 172.078 | 113.956 | 15.439 | -42.683 | 1 |
| 2024 | 13.635 | -12.439 | -1.037 | 187.887 | 115.058 | 26.412 | -46.417 | 1 |
| 2023 | 12.480 | 0 | 0 | 187.828 | 126.513 | 27.337 | -33.978 | 1 |
| 2022 | 15.508 | 0 | 0 | 202.725 | 137.967 | 36.954 | -27.804 | 1 |
| 2021 | 28.034 | 0 | 0 | 215.101 | 149.419 | 87.512 | 21.830 | 1 |
| 2020 | 11.935 | 0 | 0 | 199.765 | 157.878 | 98.312 | 56.425 | 1 |
| 2019 | 61.799 | 0 | 0 | 200.042 | 207.282 | 94.660 | 101.900 | 2 |
| 2018 | 162.338 | 0 | 0 | 172.937 | 211.722 | 148.617 | 187.402 | 2 |
| 2017 | 191.164 | 1.834 | 153 | 181.234 | 248.673 | 145.424 | 212.863 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.75%
Lichiditate curentă
0.09
Viteza rotație active
0.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.75%
Profit net per salariat
3.734 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.35% | -91.23% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.96% |
| Marjă profit brut | 12.97% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -8.75% | 26.8% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.86% |
| Profit net per salariat | 3.734 Lei | -12.439 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 917 Lei |
Viteza rotație active
0.23
Viteza rotație stocuri
2.18
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.23 | 0.1 | 0.08 | 0.09 | 0.12 | 0.05 | 0.2 | 0.45 | 0.49 |
| Viteza rotație stocuri | 2.18 | 0.98 | 0.9 | 1.11 | 1.88 | 0.38 | 1.64 | 3.77 | 2.84 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 689.27 zile | 1946.11 zile | 205.01 zile | 79.4 zile | 63.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 30.240 Lei | 13.635 Lei | 12.480 Lei | 15.508 Lei | 28.034 Lei | 11.935 Lei | 30.900 Lei | 81.169 Lei | 95.582 Lei |
Lichiditate curentă
0.09
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
88.07%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.09 | 0.14 | 0.15 | 0.18 | 0.41 | 0.49 | 0.47 | 0.86 | 0.8 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.07 | 0.07 | 0.11 | 0.34 | 0.34 | 0.28 | 0.61 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 88.07% | 81.33% | 82.23% | 78.87% | 63.06% | 61.63% | 68.65% | 58.76% | 63.1% |
| Pondere active circulante | 11.93% | 18.67% | 17.77% | 21.13% | 36.94% | 38.37% | 31.35% | 41.24% | 36.9% |
©Firme.ro