Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEZO PROIECT S.R.L.
Cod unic de înregistrare40319107 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/778/2018
EUIDROONRC.J21/778/2018
Data înființării17.12.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1711
Această clasă include:
-fabricarea celulozei albite, semi-albite sau nealbite, prin procese mecanice, chimice (de dizolvare sau nu) sau semi-chimice -fabricarea celulozei din puful de bumbac rămas după egrenare -eliminarea cernelii şi fabricarea celulozei din deşeuri de hârtie
-fabricarea celulozei albite, semi-albite sau nealbite, prin procese mecanice, chimice (de dizolvare sau nu) sau semi-chimice -fabricarea celulozei din puful de bumbac rămas după egrenare -eliminarea cernelii şi fabricarea celulozei din deşeuri de hârtie
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea celulozei
Informații de contact
AdresaBucureşti nr. 4, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
276.088
Profit (Lei)
200.933
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 276.088 | 200.933 | 16.744 | 330.540 | 36.637 | 495.076 | 201.173 | 1 |
| 2023 | 130.200 | 123.415 | 10.285 | 6.782 | 49.567 | 80.583 | 123.368 | 1 |
| 2022 | 248.629 | 108.981 | 9.082 | 6.288 | 0 | 115.469 | 109.181 | 1 |
| 2021 | 105.900 | 101.899 | 8.492 | 386 | 0 | 102.485 | 102.099 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
72.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
72.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
200.933 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 72.78% | 94.79% | 43.83% | 96.22% |
| Marjă profit brut | 73.63% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 100% | 99.82% | 99.8% |
| Profit net per salariat | 200.933 Lei | 123.415 Lei | 108.981 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
244.33
Durata medie încasare creanțe
305.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 1 | 2.15 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 244.33 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 305.68 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 276.088 Lei | 130.200 Lei | 248.629 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.49
Pondere active imobilizate
6.89%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 11.88 | 18.36 | 265.51 |
| Lichiditate imediată | 1.49 | 11.88 | 18.36 | 265.51 |
| Pondere active imobilizate | 6.89% | 38.08% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 93.11% | 61.92% | 100% | 100% |
©Firme.ro