Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAVIS OPTIMAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40368754 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/10/2019
EUIDROONRC.J3/10/2019
Data înființării03.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9529
Această clasă include repararea bunurilor de uz personal şi gospodăresc: -repararea bicicletelor -repararea şi modificarea îmbrăcămintei -repararea articolelor sportive (cu excepţia armelor sportive) şi a echipamentelor de campare -recondiţionarea cărţilor -repararea instrumentelor muzicale (cu excepţia orgilor şi instrumentelor muzicale cu valoare istorică) -repararea jucăriilor şi a articolelor similare -repararea altor bunuri de uz personal şi gospodăresc -acordarea pianelor Această clasă exclude: -repararea maşinilor-unelte portabile acţionate electric,
3312 -repararea armelor sportive şi recreaţionale,
3312
3312 -repararea armelor sportive şi recreaţionale,
3312
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea articolelor de uz personal si gospodaresc n.c.a.
Informații de contact
AdresaŞtefan Cel Mare nr. 20, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
327.516
Profit (Lei)
51.139
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 327.516 | 51.139 | 4.262 | 108.724 | 116.676 | 90.638 | 51.379 | 2 |
| 2024 | 250.367 | 5.682 | 474 | 43.275 | 143.728 | 92.323 | 127.780 | 2 |
| 2023 | 338.985 | 25.475 | 2.123 | 19.191 | 164.395 | 114.748 | 176.445 | 3 |
| 2022 | 436.912 | 112.789 | 9.399 | 29.473 | 135.198 | 172.923 | 179.231 | 4 |
| 2021 | 360.156 | 104.563 | 8.714 | 54.984 | 139.009 | 137.513 | 98.021 | 4 |
| 2020 | 62.770 | 0 | 0 | 52.322 | 156.573 | 36.516 | -6.542 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
1.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Profit net per salariat
25.570 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.61% | 2.27% | 7.52% | 25.82% | 29.03% | 0% |
| Marjă profit brut | 18.79% | 3.26% | 8.54% | 26.82% | 30.04% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.53% | 4.45% | 14.44% | 62.93% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 25.570 Lei | 2.841 Lei | 8.492 Lei | 28.197 Lei | 26.141 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.58
Viteza rotație stocuri
11.44
Durata medie încasare creanțe
14.04 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.58 | 1.06 | 1.21 | 1.42 | 1.3 | 0.33 |
| Viteza rotație stocuri | 11.44 | 9.6 | 12.09 | 9.88 | 11.43 | 6.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.04 zile | 18.32 zile | 15.38 zile | 11.61 zile | 19.33 zile | 66.53 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 163.758 Lei | 125.184 Lei | 112.995 Lei | 109.228 Lei | 90.039 Lei | 20.923 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
56.28%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 2.13 | 5.98 | 5.87 | 2.5 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 1.53 | 4.52 | 4.37 | 1.93 | 0.52 |
| Pondere active imobilizate | 56.28% | 60.89% | 58.89% | 43.88% | 50.27% | 81.09% |
| Pondere active circulante | 43.72% | 39.11% | 41.11% | 56.12% | 49.73% | 18.91% |
©Firme.ro