Companie
Detalii identificare
Nume firmăATELIERUL CU COFETURI S.R.L.
Cod unic de înregistrare40400570 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/50/2019
EUIDROONRC.J17/50/2019
Data înființării10.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaDogarilor nr. 12, Smulţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
237.904
Profit (Lei)
2.613
Număr angajați
3
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 237.904 | 2.613 | 218 | 56.758 | 142.206 | 40.316 | 137.331 | 3 |
| 2023 | 239.877 | 11.233 | 936 | 42.430 | 136.826 | 28.755 | 134.718 | 3 |
| 2022 | 225.786 | 20.701 | 1.725 | 22.906 | 121.000 | 18.324 | 123.485 | 3 |
| 2021 | 128.429 | 105.984 | 8.832 | 21.722 | 109.000 | 15.506 | 102.784 | 2 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 3.200 | 0 | 0 | -3.200 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 3.200 | 0 | 0 | -3.200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.9%
Lichiditate curentă
0.71
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.9%
Profit net per salariat
871 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.1% | 4.68% | 9.17% | 82.52% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 1.76% | 5.5% | 9.91% | 83.26% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.9% | 8.34% | 16.76% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 871 Lei | 3.744 Lei | 6.900 Lei | 52.992 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
6.32
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 1.45 | 1.62 | 1.03 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 6.32 | 12.58 | 20.42 | 9.23 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.301 Lei | 79.959 Lei | 75.262 Lei | 64.215 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.71
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
77.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.71 | 0.68 | 0.8 | 0.71 | 0 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 0.23 | 0.32 | 0.07 | 0 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 77.91% | 82.63% | 86.85% | 87.55% | 0 | 0 |
| Pondere active circulante | 22.09% | 17.37% | 13.15% | 12.45% | 0 | 0 |
©Firme.ro