Companie
Detalii identificare
Nume firmăBEŢA CRANE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40418046 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019000141237
EUIDROONRC.J2019000141237
Data înființării14.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7732
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente pentru construcţii şi lucrări de geniu civil fără operator: -automacarale -schele şi platforme de lucru, fără servicii de montare (ridicare) şi demontare Această clasă exclude: -închirierea de maşini sau echipamente de construcţii, cu operator,
43
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente pentru construcţii şi lucrări de geniu civil fără operator: -automacarale -schele şi platforme de lucru, fără servicii de montare (ridicare) şi demontare Această clasă exclude: -închirierea de maşini sau echipamente de construcţii, cu operator,
43
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu masini si echipamente pentru constructii
Informații de contact
AdresaPârâul Rece nr. 3-5, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.722.727
Profit (Lei)
41.068
Număr angajați
5
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.722.727 | 41.068 | 3.422 | 951.704 | 744.888 | 667.993 | 468.421 | 5 |
| 2024 | 1.620.815 | 426.153 | 35.513 | 317.465 | 547.757 | 664.464 | 894.756 | 4 |
| 2023 | 1.048.569 | 0 | 0 | 76.876 | 393.060 | 266.550 | 582.734 | 4 |
| 2022 | 2.093.950 | 643.266 | 53.606 | 226.552 | 472.437 | 398.581 | 644.466 | 2 |
| 2021 | 626.770 | 192.490 | 16.041 | 33.822 | 7.200 | 277.065 | 250.443 | 2 |
| 2020 | 231.100 | 1.199 | 100 | 6.501 | 8.656 | 55.798 | 57.953 | 2 |
| 2019 | 168.440 | 55.754 | 4.646 | 8.786 | 0 | 65.540 | 56.754 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.77%
Lichiditate curentă
0.7
Viteza rotație active
1.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.77%
Profit net per salariat
8.214 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.38% | 26.29% | 0% | 30.72% | 30.71% | 0.52% | 33.1% |
| Marjă profit brut | 3.29% | 29.29% | 0% | 31.72% | 31.71% | 1.45% | 34.24% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.77% | 47.63% | 0% | 99.81% | 76.86% | 2.07% | 98.24% |
| Profit net per salariat | 8.214 Lei | 106.538 Lei | 0 Lei | 321.633 Lei | 96.245 Lei | 600 Lei | 55.754 Lei |
Viteza rotație active
1.22
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
77.15 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.22 | 1.34 | 1.59 | 2.4 | 2.2 | 3.59 | 2.57 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 1020.66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 77.15 zile | 85.88 zile | 13.86 zile | 20.73 zile | 46.43 zile | 24.56 zile | 12.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 344.545 Lei | 405.204 Lei | 262.142 Lei | 1.046.975 Lei | 313.385 Lei | 115.550 Lei | 168.440 Lei |
Lichiditate curentă
0.7
Lichiditate imediată
0.7
Pondere active imobilizate
52.72%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.7 | 2.09 | 3.47 | 1.76 | 8.19 | 8.58 | 7.46 |
| Lichiditate imediată | 0.7 | 2.09 | 3.47 | 1.76 | 8.19 | 8.58 | 7.46 |
| Pondere active imobilizate | 52.72% | 45.19% | 59.59% | 54.24% | 2.53% | 13.43% | 0% |
| Pondere active circulante | 47.28% | 54.81% | 40.41% | 45.76% | 97.47% | 86.57% | 100% |
©Firme.ro