Companie
Detalii identificare
Nume firmăGERALI TAILORING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40439510 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019000106025
EUIDROONRC.J2019000106025
Data înființării17.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1411
Această clasă include:
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele sau din înlocuitori de piele, inclusiv accesorii din piele pentru activităţi industriale, (ca de exemplu: şorţuri de piele pentru sudori) Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană,
1420 -fabricarea mănuşilor şi căştilor de sport, din piele,
3230 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele sau din înlocuitori de piele, inclusiv accesorii din piele pentru activităţi industriale, (ca de exemplu: şorţuri de piele pentru sudori) Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană,
1420 -fabricarea mănuşilor şi căştilor de sport, din piele,
3230 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea articolelor de imbracaminte din piele
Informații de contact
AdresaTeilor nr. 11/A, Sebiş, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
488.355
Profit (Lei)
125.532
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 488.355 | 125.532 | 10.461 | 164.761 | 590 | 307.037 | 142.866 | 2 |
| 2023 | 385.321 | 5.511 | 459 | 444.969 | 2.066 | 479.133 | 36.230 | 5 |
| 2022 | 395.956 | 47.896 | 3.991 | 256.237 | 2.952 | 353.900 | 100.615 | 5 |
| 2021 | 401.402 | 142.413 | 11.868 | 277.371 | 0 | 472.503 | 195.132 | 3 |
| 2020 | 174.039 | 11.583 | 965 | 158.334 | 0 | 211.053 | 52.719 | 4 |
| 2019 | 286.583 | 40.937 | 3.411 | 161.038 | 0 | 202.175 | 41.137 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
87.87%
Lichiditate curentă
1.86
Viteza rotație active
1.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
87.87%
Profit net per salariat
62.766 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.71% | 1.43% | 12.1% | 35.48% | 6.66% | 14.28% |
| Marjă profit brut | 30.56% | 2.43% | 13.1% | 36.48% | 7.62% | 14.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 87.87% | 15.21% | 47.6% | 72.98% | 21.97% | 99.51% |
| Profit net per salariat | 62.766 Lei | 1.102 Lei | 9.579 Lei | 47.471 Lei | 2.896 Lei | 13.646 Lei |
Viteza rotație active
1.59
Viteza rotație stocuri
2.98
Durata medie încasare creanțe
53.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.59 | 0.8 | 1.11 | 0.85 | 0.82 | 1.42 |
| Viteza rotație stocuri | 2.98 | 2.21 | 2.55 | 2.41 | 1.61 | 2.12 |
| Durata medie încasare creanțe | 53.78 zile | 270.78 zile | 90.13 zile | 41.55 zile | 35.5 zile | 21.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 244.178 Lei | 77.064 Lei | 79.191 Lei | 133.801 Lei | 43.510 Lei | 95.528 Lei |
Lichiditate curentă
1.86
Lichiditate imediată
0.87
Pondere active imobilizate
0.19%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.86 | 1.08 | 1.38 | 1.7 | 1.33 | 1.26 |
| Lichiditate imediată | 0.87 | 0.68 | 0.77 | 1.1 | 0.65 | 0.42 |
| Pondere active imobilizate | 0.19% | 0.43% | 0.83% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.81% | 99.57% | 99.17% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro