Companie
Detalii identificare
Nume firmăMETGLASS PREMIUM PRODUCTS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
Cod unic de înregistrare RO 40468710 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019000204068
EUIDROONRC.J2019000204068
Data înființării22.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4332
Această clasă include:
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de tamplarie si dulgherie
Informații de contact
AdresaIndependenţei nr. 99, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.194.483
Profit (Lei)
19.728
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.194.483 | 19.728 | 1.644 | 503.052 | 357.531 | 583.704 | 438.183 | 2 |
| 2023 | 1.072.819 | 195.235 | 16.270 | 230.771 | 76.827 | 572.399 | 418.455 | 2 |
| 2022 | 929.993 | 241.020 | 20.085 | 627.233 | 0 | 868.453 | 241.220 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.5%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
1.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.5%
Profit net per salariat
9.864 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.65% | 18.2% | 25.92% |
| Marjă profit brut | 2.65% | 19.13% | 26.92% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.5% | 46.66% | 99.92% |
| Profit net per salariat | 9.864 Lei | 97.618 Lei | 120.510 Lei |
Viteza rotație active
1.27
Viteza rotație stocuri
4.03
Durata medie încasare creanțe
16.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.27 | 1.65 | 1.07 |
| Viteza rotație stocuri | 4.03 | 5.13 | 4.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.62 zile | 15.7 zile | 53.6 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 597.242 Lei | 536.410 Lei | 464.997 Lei |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
37.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 2.48 | 1.38 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 1.57 | 1.08 |
| Pondere active imobilizate | 37.99% | 11.83% | 0% |
| Pondere active circulante | 62.01% | 88.17% | 100% |
©Firme.ro