Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAKOS ETUDE CONSULTING S.R.L.
Cod unic de înregistrare40475033 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/236/2019
EUIDROONRC.J12/236/2019
Data înființării22.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaAurel Vlaicu nr. 180, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
22.696
Profit (Lei)
-20.610
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22.696 | -20.610 | -1.718 | 0 | 0 | 14.996 | 14.996 | 1 |
| 2024 | 129.160 | -1.198 | -100 | 36.084 | 125 | 71.565 | 35.606 | 2 |
| 2023 | 176.783 | 7.630 | 636 | 39.343 | 1.073 | 75.074 | 36.804 | 3 |
| 2022 | 199.496 | 17.449 | 1.454 | 38.238 | 1.713 | 65.682 | 29.174 | 3 |
| 2021 | 175.583 | 8.873 | 739 | 36.461 | 2.206 | 45.205 | 11.726 | 2 |
| 2020 | 177.291 | 11.685 | 974 | 34.278 | 2.583 | 34.475 | 2.853 | 2 |
| 2019 | 129.234 | 0 | 0 | 33.998 | 3.363 | 19.195 | -8.832 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-90.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-137.44%
Lichiditate curentă
n/a
Viteza rotație active
1.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-90.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-137.44%
Profit net per salariat
-20.610 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -90.81% | -0.93% | 4.32% | 8.75% | 5.05% | 6.59% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.02% | 5.15% | 9.6% | 5.93% | 7.56% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -137.44% | -3.36% | 20.73% | 59.81% | 75.67% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -20.610 Lei | -599 Lei | 2.543 Lei | 5.816 Lei | 4.437 Lei | 5.843 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.51
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.51 | 1.8 | 2.32 | 2.96 | 3.7 | 4.78 | 5.73 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 200.96 zile | 89.19 zile | 97.42 zile | 39.2 zile | 63.96 zile | 34.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 22.696 Lei | 64.580 Lei | 58.928 Lei | 66.499 Lei | 87.792 Lei | 88.646 Lei | 64.617 Lei |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 1.98 | 1.91 | 1.72 | 1.24 | 1.01 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0 | 1.98 | 1.91 | 1.72 | 1.24 | 1.01 | 0.56 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.17% | 1.41% | 2.54% | 4.65% | 6.97% | 14.91% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.83% | 98.59% | 97.46% | 95.35% | 93.03% | 85.09% |
©Firme.ro