Companie
Detalii identificare
Nume firmăRICHARD CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40503486 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/253/2019
EUIDROONRC.J31/253/2019
Data înființării28.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCarastelec nr. 1/A, Carastelec, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.613.970
Profit (Lei)
-472.183
Număr angajați
14
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.613.970 | -472.183 | -39.349 | 831.750 | 387.864 | 255.682 | -173.935 | 14 |
| 2024 | 2.677.010 | 760.097 | 63.341 | 746.313 | 602.287 | 461.227 | 298.248 | 12 |
| 2023 | 1.268.119 | 41.708 | 3.476 | 1.288.611 | 526.616 | 342.991 | -461.849 | 9 |
| 2022 | 1.232.204 | 0 | 0 | 1.079.874 | 386.573 | 270.566 | -503.557 | 12 |
| 2021 | 731.027 | 0 | 0 | 949.448 | 501.865 | 267.310 | -299.072 | 5 |
| 2020 | 945.139 | 0 | 0 | 767.922 | 201.542 | 253.693 | -312.687 | 5 |
| 2019 | 171.674 | 0 | 0 | 314.777 | 200.394 | 68.837 | -45.546 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-29.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.31
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-29.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-33.727 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -29.26% | 28.39% | 3.29% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 33.95% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | -9.03% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -33.727 Lei | 63.341 Lei | 4.634 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
22.15 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 2.52 | 1.46 | 1.88 | 0.95 | 2.08 | 0.64 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 10.25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.15 zile | 9.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 115.284 Lei | 223.084 Lei | 140.902 Lei | 102.684 Lei | 146.205 Lei | 189.028 Lei | 171.674 Lei |
Lichiditate curentă
0.31
Lichiditate imediată
0.31
Pondere active imobilizate
60.27%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.31 | 0.62 | 0.27 | 0.25 | 0.28 | 0.33 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | 0.31 | 0.27 | 0.27 | 0.25 | 0.28 | 0.33 | 0.22 |
| Pondere active imobilizate | 60.27% | 56.63% | 60.56% | 58.83% | 65.25% | 44.27% | 74.43% |
| Pondere active circulante | 39.73% | 43.37% | 39.44% | 41.17% | 34.75% | 55.73% | 25.57% |
©Firme.ro