Companie
Detalii identificare
Nume firmăCRIŞAN FOREST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40504031 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/289/2019
EUIDROONRC.J1/289/2019
Data înființării28.01.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1610
Această clasă include:
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateTaierea si rindeluirea lemnului
Informații de contact
AdresaPoduri-Briceşti, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
453.979
Profit (Lei)
-78.181
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 453.979 | -78.181 | -6.515 | 217.061 | 0 | 199.065 | -58.614 | 2 |
| 2023 | 399.269 | 15.402 | 1.284 | 340.395 | 99.597 | 460.365 | 19.567 | 2 |
| 2022 | 322.961 | 11.196 | 933 | 286.792 | 112.003 | 378.954 | 4.165 | 3 |
| 2021 | 61.607 | 0 | 0 | 250.273 | 124.409 | 318.833 | -7.031 | 5 |
| 2020 | 144.732 | 24.775 | 2.065 | 177.630 | 144.358 | 245.998 | 12.726 | 4 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 4.000 | 90.144 | 101.807 | -12.049 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.92
Viteza rotație active
2.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-39.091 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.22% | 3.86% | 3.47% | 0% | 17.12% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.84% | 4.42% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 78.71% | 100% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -39.091 Lei | 7.701 Lei | 3.732 Lei | 0 Lei | 6.194 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.28
Viteza rotație stocuri
6.17
Durata medie încasare creanțe
100.37 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.28 | 0.71 | 0.66 | 0.14 | 0.37 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 6.17 | 1.18 | 1.2 | 0.23 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 100.37 zile | 108.62 zile | 90.91 zile | 308.76 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 226.990 Lei | 199.635 Lei | 107.654 Lei | 12.321 Lei | 36.183 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.92
Lichiditate imediată
0.58
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.92 | 1.35 | 1.32 | 1.27 | 1.38 | 25.45 |
| Lichiditate imediată | 0.58 | 0.36 | 0.38 | 0.21 | 1.38 | 25.45 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 17.79% | 22.81% | 28.07% | 36.98% | 46.96% |
| Pondere active circulante | 100% | 82.21% | 77.19% | 71.93% | 63.02% | 53.04% |
©Firme.ro