Companie
Detalii identificare
Nume firmăZENIUM TECH S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40548186 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/325/2019
EUIDROONRC.J31/325/2019
Data înființării01.02.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaSimion Bărnuţiu nr. 39, Ileanda, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
452.233
Profit (Lei)
195.937
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 452.233 | 195.937 | 16.328 | 288.442 | 160.955 | 672.723 | 545.236 | 1 |
| 2023 | 826.613 | 349.059 | 29.088 | 145.516 | 96.960 | 464.605 | 349.299 | 7 |
| 2022 | 299.922 | 216.426 | 18.036 | 133.239 | 190.727 | 287.928 | 216.666 | 7 |
| 2021 | 271.711 | 150.661 | 12.555 | 175.404 | 238.860 | 447.031 | 347.537 | 1 |
| 2020 | 295.526 | 127.280 | 10.607 | 344.283 | 290.094 | 251.065 | 196.876 | 6 |
| 2019 | 293.603 | 269.396 | 22.450 | 116.568 | 3.570 | 382.594 | 269.596 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
43.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.94%
Lichiditate curentă
2.33
Viteza rotație active
0.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
43.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.94%
Profit net per salariat
195.937 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 43.33% | 42.23% | 72.16% | 55.45% | 43.07% | 91.76% |
| Marjă profit brut | 50.15% | 42.77% | 73.14% | 56.33% | 45.41% | 94.76% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.94% | 99.93% | 99.89% | 43.35% | 64.65% | 99.93% |
| Profit net per salariat | 195.937 Lei | 49.866 Lei | 30.918 Lei | 150.661 Lei | 21.213 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.54
Viteza rotație stocuri
4.04
Durata medie încasare creanțe
352.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.54 | 1.47 | 0.63 | 0.4 | 0.55 | 0.76 |
| Viteza rotație stocuri | 4.04 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 352.49 zile | 183.68 zile | 119.07 zile | 61.78 zile | -25.89 zile | -36.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 452.233 Lei | 118.088 Lei | 42.846 Lei | 271.711 Lei | 49.254 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.33
Lichiditate imediată
1.94
Pondere active imobilizate
19.31%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.33 | 3.19 | 2.16 | 2.55 | 0.73 | 3.28 |
| Lichiditate imediată | 1.94 | 3.19 | 2.16 | 2.55 | 0.73 | 3.28 |
| Pondere active imobilizate | 19.31% | 17.27% | 39.85% | 34.82% | 53.61% | 0.92% |
| Pondere active circulante | 80.69% | 82.73% | 60.15% | 65.18% | 46.39% | 99.08% |
©Firme.ro