Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSULTRAIT S.R.L.
Cod unic de înregistrare40569120 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/368/2019
EUIDROONRC.J31/368/2019
Data înființării05.02.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaAurel Vlaicu nr. 4/A, Şimleu Silvaniei, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
331.360
Profit (Lei)
50.153
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 331.360 | 50.153 | 4.179 | 67.457 | 13.358 | 130.206 | 76.107 | 2 |
| 2024 | 296.450 | 17.324 | 1.444 | 59.645 | 16.696 | 68.903 | 25.954 | 1 |
| 2023 | 146.250 | 12.152 | 1.013 | 138.736 | 20.035 | 166.931 | 48.230 | 1 |
| 2022 | 235.500 | 42.498 | 3.542 | 25.882 | 23.373 | 127.895 | 107.578 | 4 |
| 2021 | 166.600 | 19.296 | 1.608 | 22.220 | 59.459 | 92.650 | 65.081 | 5 |
| 2020 | 154.500 | 31.922 | 2.660 | 19.921 | 76.419 | 115.482 | 45.785 | 4 |
| 2019 | 75.907 | 13.663 | 1.139 | 17.503 | 120.084 | 98.865 | 13.863 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.9%
Lichiditate curentă
1.93
Viteza rotație active
2.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.9%
Profit net per salariat
25.077 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.14% | 5.84% | 8.31% | 18.05% | 11.58% | 20.66% | 18% |
| Marjă profit brut | 16.59% | 6.82% | 9.19% | 18.7% | 12.28% | 21.48% | 18.81% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 65.9% | 66.75% | 25.2% | 39.5% | 29.65% | 69.72% | 98.56% |
| Profit net per salariat | 25.077 Lei | 17.324 Lei | 12.152 Lei | 10.625 Lei | 3.859 Lei | 7.981 Lei | 3.416 Lei |
Viteza rotație active
2.31
Viteza rotație stocuri
30.12
Durata medie încasare creanțe
30.02 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.31 | 3.46 | 0.78 | 1.56 | 1.1 | 0.81 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 30.12 | 26.95 | 13.3 | 21.41 | 15.15 | 14.05 | 6.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.02 zile | 8.31 zile | 226.08 zile | 58.57 zile | 106.79 zile | 154.06 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 165.680 Lei | 296.450 Lei | 146.250 Lei | 58.875 Lei | 33.320 Lei | 38.625 Lei | 18.977 Lei |
Lichiditate curentă
1.93
Lichiditate imediată
1.77
Pondere active imobilizate
9.3%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.93 | 1.16 | 1.2 | 4.94 | 4.17 | 5.8 | 5.65 |
| Lichiditate imediată | 1.77 | 0.97 | 1.12 | 4.52 | 3.67 | 5.24 | 5.02 |
| Pondere active imobilizate | 9.3% | 19.5% | 10.72% | 15.45% | 39.09% | 39.82% | 54.85% |
| Pondere active circulante | 90.7% | 80.5% | 89.28% | 84.55% | 60.91% | 60.18% | 45.15% |
©Firme.ro