Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFESSIONAL PARQUET S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40649490 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/576/2019
EUIDROONRC.J12/576/2019
Data înființării15.02.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4333
Această clasă include:
-montarea, acoperirea, prinderea sau aplicarea în clădiri sau în alte tipuri de construcţii de: -plăci din ceramică, beton sau piatră (pentru pardoseli şi pereţi), repere din teracotă pentru sobe -parchet şi alte acoperitoare de pardosea din lemn, lambriuri -mochetă şi linoleum, inclusiv acoperitoare pentru pardoseli din cauciuc sau mase plastice -elemente de acoperire, pentru pardoseli sau pereţi din gresie, granit, marmură -tapete
-montarea, acoperirea, prinderea sau aplicarea în clădiri sau în alte tipuri de construcţii de: -plăci din ceramică, beton sau piatră (pentru pardoseli şi pereţi), repere din teracotă pentru sobe -parchet şi alte acoperitoare de pardosea din lemn, lambriuri -mochetă şi linoleum, inclusiv acoperitoare pentru pardoseli din cauciuc sau mase plastice -elemente de acoperire, pentru pardoseli sau pereţi din gresie, granit, marmură -tapete
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pardosire si placare a peretilor
Informații de contact
AdresaMăceşului nr. 13-15, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
326.031
Profit (Lei)
13.989
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 326.031 | 13.989 | 1.166 | 27.984 | 114.275 | 15.454 | 111.441 | 2 |
| 2023 | 399.684 | 79.111 | 6.593 | 53.863 | 109.345 | 64.783 | 128.974 | 3 |
| 2022 | 255.593 | 47.236 | 3.936 | 23.345 | 72.313 | 14.636 | 49.863 | 2 |
| 2021 | 432.139 | 235.545 | 19.629 | 28.418 | 100.380 | 209.790 | 235.785 | 3 |
| 2020 | 222.648 | 101.495 | 8.458 | 13.083 | 145.237 | 114.654 | 170.704 | 3 |
| 2019 | 139.192 | 89.010 | 7.418 | 135.152 | 106.692 | 115.712 | 89.210 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.55%
Lichiditate curentă
0.55
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.55%
Profit net per salariat
6.995 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.29% | 19.79% | 18.48% | 54.51% | 45.59% | 63.95% |
| Marjă profit brut | 5.59% | 20.67% | 19.36% | 55.49% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.55% | 61.34% | 94.73% | 99.9% | 59.46% | 99.78% |
| Profit net per salariat | 6.995 Lei | 26.370 Lei | 23.618 Lei | 78.515 Lei | 33.832 Lei | 44.505 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
44.97
Durata medie încasare creanțe
5.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 2.3 | 2.94 | 1.39 | 0.86 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 44.97 | 715 | 743 | 3201.03 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.44 zile | 40.44 zile | 13.82 zile | 96.65 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 163.016 Lei | 133.228 Lei | 127.797 Lei | 144.046 Lei | 74.216 Lei | 69.596 Lei |
Lichiditate curentă
0.55
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
88.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.55 | 1.2 | 0.63 | 7.38 | 8.76 | 0.86 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 1.19 | 0.61 | 7.38 | 8.76 | 0.86 |
| Pondere active imobilizate | 88.09% | 62.8% | 83.17% | 32.36% | 55.88% | 47.97% |
| Pondere active circulante | 11.91% | 37.2% | 16.83% | 67.64% | 44.12% | 52.03% |
©Firme.ro