Companie
Detalii identificare
Nume firmăFOREXON PROSPECT S.R.L.
Cod unic de înregistrare40671560 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/552/2019
EUIDROONRC.J1/552/2019
Data înființării20.02.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4313
Această clasă include:
-lucrări de forare, sondare şi extracţia de probe (eşantioane), explorări geofizice, geologice sau în alte scopuri similare Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399 -prospectarea zăcămintelor de petrol şi gaze, studii geofizice, geologice şi seismice,
7112
-lucrări de forare, sondare şi extracţia de probe (eşantioane), explorări geofizice, geologice sau în alte scopuri similare Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399 -prospectarea zăcămintelor de petrol şi gaze, studii geofizice, geologice şi seismice,
7112
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de foraj si sondaj pentru constructii
Informații de contact
AdresaAxente Sever, Aiud, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
13.660
Profit (Lei)
-38.807
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.660 | -38.807 | -3.234 | 133.899 | 26.446 | 197.051 | 89.598 | 1 |
| 2024 | 424.362 | 7.670 | 639 | 133.987 | 42.587 | 219.805 | 128.405 | 2 |
| 2023 | 175.875 | 29.835 | 2.486 | 131.292 | 58.629 | 193.398 | 120.735 | 2 |
| 2022 | 149.643 | 4.406 | 367 | 94.224 | 0 | 185.124 | 90.900 | 2 |
| 2021 | 138.352 | 0 | 0 | 54.794 | 23.333 | 117.955 | 86.494 | 1 |
| 2020 | 137.037 | 50.761 | 4.230 | 21.542 | 58.642 | 74.309 | 111.409 | 1 |
| 2019 | 82.753 | 60.448 | 5.037 | 8.158 | 20 | 68.786 | 60.648 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-284.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-43.31%
Lichiditate curentă
1.47
Viteza rotație active
0.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-284.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-43.31%
Profit net per salariat
-38.807 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -284.09% | 1.81% | 16.96% | 2.94% | 0% | 37.04% | 73.05% |
| Marjă profit brut | 0% | 3.43% | 17.85% | 3.94% | 0% | 39.35% | 74.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -43.31% | 5.97% | 24.71% | 4.85% | 0% | 45.56% | 99.67% |
| Profit net per salariat | -38.807 Lei | 3.835 Lei | 14.918 Lei | 2.203 Lei | 0 Lei | 50.761 Lei | 60.448 Lei |
Viteza rotație active
0.06
Viteza rotație stocuri
0.3
Durata medie încasare creanțe
3535.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.06 | 1.62 | 0.7 | 0.81 | 0.98 | 1.03 | 1.2 |
| Viteza rotație stocuri | 0.3 | 8.25 | 4.9 | 93.53 | 240.61 | 12.17 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3535.37 zile | 113.71 zile | 264.25 zile | 357.51 zile | 284.77 zile | 140.23 zile | 89.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 13.660 Lei | 212.181 Lei | 87.938 Lei | 74.822 Lei | 138.352 Lei | 137.037 Lei | 82.753 Lei |
Lichiditate curentă
1.47
Lichiditate imediată
1.14
Pondere active imobilizate
11.83%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.47 | 1.64 | 1.47 | 1.96 | 2.15 | 3.45 | 8.43 |
| Lichiditate imediată | 1.14 | 1.26 | 1.2 | 1.95 | 2.14 | 2.93 | 8.43 |
| Pondere active imobilizate | 11.83% | 16.23% | 23.26% | 0% | 16.51% | 44.11% | 0.03% |
| Pondere active circulante | 88.17% | 83.77% | 76.74% | 100% | 83.49% | 55.89% | 99.97% |
©Firme.ro