Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEGA INTRETINERE CONSTRUCTII SI COMERT S.R.L.
Cod unic de înregistrare40687303 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/563/2019
EUIDROONRC.J1/563/2019
Data înființării22.02.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4299
Această clasă include:
-construcţia de unităţi industriale, cu excepţia clădirilor, cum sunt: -rafinării -uzine chimice -lucrări de construcţii, altele decât clădiri, cum sunt: -unităţile sportive în aer liber
Această clasă include de asemenea:
-parcelarea terenurilor cu îmbunătăţirea acestora (de exemplu adăugarea de drumuri, infrastructruri utilitare etc.) Această clasă exclude: -parcelarea terenurilor fără îmbunătăţirea acestora,
6810 -activităţi de management a proiectelor pentru lucrărilor de geniu civil,
7111
-construcţia de unităţi industriale, cu excepţia clădirilor, cum sunt: -rafinării -uzine chimice -lucrări de construcţii, altele decât clădiri, cum sunt: -unităţile sportive în aer liber
Această clasă include de asemenea:
-parcelarea terenurilor cu îmbunătăţirea acestora (de exemplu adăugarea de drumuri, infrastructruri utilitare etc.) Această clasă exclude: -parcelarea terenurilor fără îmbunătăţirea acestora,
6810 -activităţi de management a proiectelor pentru lucrărilor de geniu civil,
7111
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a altor proiecte ingineresti n.c.a
Informații de contact
AdresaRimetea, Alba
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
165.783
Profit (Lei)
92.316
Număr angajați
0
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 165.783 | 92.316 | 7.693 | 6.647 | 0 | 100.997 | 94.350 | 0 |
| 2024 | 166.001 | 99.113 | 8.259 | 6.289 | 0 | 107.324 | 101.035 | 0 |
| 2023 | 112.158 | 62.667 | 5.222 | 372 | 0 | 64.294 | 63.922 | 0 |
| 2022 | 136.265 | 100.029 | 8.336 | 1.464 | 0 | 103.119 | 101.655 | 0 |
| 2021 | 108.314 | 104.453 | 8.704 | 1.826 | 0 | 193.451 | 191.625 | 0 |
| 2020 | 97.146 | 86.015 | 7.168 | 1.620 | 0 | 88.792 | 87.172 | 0 |
| 2019 | 78.311 | 74.957 | 6.246 | 1.494 | 0 | 76.651 | 75.157 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.84%
Lichiditate curentă
15.19
Viteza rotație active
1.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.84%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.68% | 59.71% | 55.87% | 73.41% | 96.44% | 88.54% | 95.72% |
| Marjă profit brut | 65.09% | 69.87% | 65.28% | 76.41% | 99.44% | 91.47% | 98.72% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.84% | 98.1% | 98.04% | 98.4% | 54.51% | 98.67% | 99.73% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.64
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
22.62 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.64 | 1.55 | 1.74 | 1.32 | 0.56 | 1.09 | 1.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.62 zile | 45.53 zile | 0.61 zile | 229.64 zile | 3.08 zile | 3.04 zile | 3.48 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
15.19
Lichiditate imediată
15.19
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.19 | 17.07 | 172.83 | 70.44 | 105.94 | 54.81 | 51.31 |
| Lichiditate imediată | 15.19 | 17.07 | 172.83 | 70.44 | 105.94 | 54.81 | 51.31 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro