Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIVALT EXPERT S.R.L.
Cod unic de înregistrare40719820 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2737/2019
EUIDROONRC.J40/2737/2019
Data înființării01.03.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaSărmaş nr. 20, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
166.552
Profit (Lei)
26.882
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 166.552 | 26.882 | 2.240 | 61.015 | 56.384 | 31.753 | 27.122 | 1 |
| 2024 | 154.670 | 22.865 | 1.905 | 76.732 | 72.886 | 26.951 | 23.105 | 1 |
| 2023 | 276.651 | 164.372 | 13.698 | 83.816 | 92.789 | 188.522 | 197.495 | 1 |
| 2022 | 214.760 | 125.411 | 10.451 | 3.028 | 0 | 175.281 | 172.253 | 1 |
| 2021 | 126.405 | 70.115 | 5.843 | 4.647 | 0 | 112.489 | 107.842 | 1 |
| 2020 | 90.436 | 28.829 | 2.402 | 7.079 | 0 | 96.385 | 89.306 | 1 |
| 2019 | 119.571 | 60.277 | 5.023 | 3.506 | 0 | 63.983 | 60.477 | 1 |
Marja profit net
16.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Lichiditate curentă
0.52
Viteza rotație active
1.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Profit net per salariat
26.882 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.14% | 14.78% | 59.41% | 58.4% | 55.47% | 31.88% | 50.41% |
| Marjă profit brut | 19.62% | 17.57% | 60.39% | 59.24% | 56.47% | 32.88% | 51.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.12% | 98.96% | 83.23% | 72.81% | 65.02% | 32.28% | 99.67% |
| Profit net per salariat | 26.882 Lei | 22.865 Lei | 164.372 Lei | 125.411 Lei | 70.115 Lei | 28.829 Lei | 60.277 Lei |
Viteza rotație active
1.89
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0.6 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.89 | 1.55 | 0.98 | 1.23 | 1.12 | 0.94 | 1.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 1359.19 | 33.58 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.6 zile | 7.12 zile | 171.52 zile | 195.45 zile | 0.09 zile | 5.45 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 166.552 Lei | 154.670 Lei | 276.651 Lei | 214.760 Lei | 126.405 Lei | 90.436 Lei | 119.571 Lei |
Lichiditate curentă
0.52
Lichiditate imediată
0.52
Pondere active imobilizate
63.97%
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.52 | 0.35 | 2.25 | 57.89 | 24.21 | 13.62 | 18.25 |
| Lichiditate imediată | 0.52 | 0.35 | 2.25 | 57.89 | 24.19 | 13.24 | 18.25 |
| Pondere active imobilizate | 63.97% | 73% | 32.98% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 36.03% | 27% | 67.02% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro