Companie
Detalii identificare
Nume firmăMORIAH CONSULTANȚĂ FISCALĂ S.R.L.
Cod unic de înregistrare40731948 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019002845409
EUIDROONRC.J2019002845409
Data înființării05.03.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaOdoarei nr. 22, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
79.412
Profit (Lei)
11.562
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 79.412 | 11.562 | 964 | 114.518 | 0 | 139.260 | 24.742 | 1 |
| 2023 | 117.000 | 57.994 | 4.833 | 14.916 | 2.000 | 113.096 | 98.180 | 1 |
| 2022 | 86.337 | 67.993 | 5.666 | 6.448 | 3.500 | 91.634 | 85.186 | 0 |
| 2021 | 106.003 | 79.348 | 6.612 | 7.585 | 0 | 124.778 | 117.193 | 0 |
| 2020 | 52.264 | 25.667 | 2.139 | 5.294 | 1.440 | 41.699 | 37.845 | 0 |
| 2019 | 40.524 | 33.178 | 2.765 | 1.567 | 2.434 | 42.311 | 43.178 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.73%
Lichiditate curentă
1.22
Viteza rotație active
0.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.73%
Profit net per salariat
11.562 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.56% | 49.57% | 78.75% | 74.85% | 49.11% | 81.87% |
| Marjă profit brut | 15.52% | 50.46% | 81.65% | 77.85% | 52.08% | 84.88% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 46.73% | 59.07% | 79.82% | 67.71% | 67.82% | 76.84% |
| Profit net per salariat | 11.562 Lei | 57.994 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.57
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
101.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.57 | 1.02 | 0.91 | 0.85 | 1.21 | 0.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 345.13 | 0 | 0 | 0 | 14.18 |
| Durata medie încasare creanțe | 101.12 zile | 57.4 zile | 9.51 zile | 13.77 zile | 23.04 zile | 99.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.412 Lei | 117.000 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.22
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.22 | 7.58 | 14.21 | 16.45 | 7.88 | 27 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 7.56 | 14.21 | 16.45 | 7.88 | 25.18 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 1.74% | 3.68% | 0% | 3.34% | 5.44% |
| Pondere active circulante | 100% | 98.26% | 96.32% | 100% | 96.66% | 94.56% |
©Firme.ro