Companie
Detalii identificare
Nume firmăATELIERELE ARHIGEST S.R.L.
Cod unic de înregistrare40735672 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1225/2019
EUIDROONRC.J35/1225/2019
Data înființării05.03.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
56.986
Profit (Lei)
22.963
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 56.986 | 22.963 | 1.914 | 23.929 | 264.800 | 11.356 | 252.227 | 1 |
| 2023 | 91.083 | 35.007 | 2.917 | 71.822 | 272.401 | 28.685 | 229.264 | 0 |
| 2022 | 102.018 | 53.043 | 4.420 | 157.719 | 280.003 | 71.973 | 194.257 | 0 |
| 2021 | 241.020 | 139.130 | 11.594 | 85.959 | 287.843 | 54.331 | 256.215 | 1 |
| 2020 | 155.727 | 75.529 | 6.294 | 113.862 | 295.445 | 39.476 | 221.059 | 1 |
| 2019 | 285.530 | 249.804 | 20.817 | 168.866 | 303.347 | 115.523 | 250.004 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.1%
Lichiditate curentă
0.47
Viteza rotație active
0.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.1%
Profit net per salariat
22.963 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.3% | 38.43% | 51.99% | 57.73% | 48.5% | 87.49% |
| Marjă profit brut | 46.78% | 44.57% | 54.66% | 58.71% | 49.42% | 88.49% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.1% | 15.27% | 27.31% | 54.3% | 34.17% | 99.92% |
| Profit net per salariat | 22.963 Lei | n/a | n/a | 139.130 Lei | 75.529 Lei | 249.804 Lei |
Viteza rotație active
0.21
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
11.45 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.21 | 0.3 | 0.29 | 0.7 | 0.46 | 0.68 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.45 zile | 11.95 zile | 41.38 zile | 37.2 zile | 17.06 zile | 70.31 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.986 Lei | n/a | n/a | 241.020 Lei | 155.727 Lei | 285.530 Lei |
Lichiditate curentă
0.47
Lichiditate imediată
0.47
Pondere active imobilizate
95.89%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.47 | 0.4 | 0.46 | 0.63 | 0.35 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 0.47 | 0.4 | 0.46 | 0.63 | 0.35 | 0.68 |
| Pondere active imobilizate | 95.89% | 90.47% | 79.55% | 84.12% | 88.21% | 72.42% |
| Pondere active circulante | 4.11% | 9.53% | 20.45% | 15.88% | 11.79% | 27.58% |
©Firme.ro