Companie
Detalii identificare
Nume firmăPARAGON ELECTROINVEST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40786242 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019001112124
EUIDROONRC.J2019001112124
Data înființării14.03.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4321
Această clasă include lucrările de instalaţii electrice în toate tipurile de clădiri şi lucrarile de geniu civil : -instalaţii (cablaje) electrice şi de armături electrice -instalaţii (cablaje) pentru telecomunicaţii -instalaţii (cablaje) pentru reţele de calculatoare şi televiziune prin cablu, inclusiv cu fibre optice -antene satelit -sisteme de iluminat -alarme de semnalizare a incendiilor -alarme antiefracţie -iluminat stradal şi semnalizatoare electrice -sisteme de iluminat al pistelor din aeroporturi
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii electrice
Informații de contact
AdresaErich Bergel nr. 43, Loc. Cluj-Napoca | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.531.171
Profit (Lei)
285.673
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.531.171 | 285.673 | 23.806 | 290.598 | 3.084 | 573.778 | 286.264 | 1 |
| 2023 | 223.930 | 8.898 | 742 | 63.657 | 0 | 107.248 | 43.591 | 1 |
| 2022 | 155.933 | 34.453 | 2.871 | 14.171 | 0 | 48.864 | 34.693 | 0 |
| 2021 | 19.947 | 8.341 | 695 | 7.156 | 0 | 12.709 | 5.553 | 0 |
| 2020 | 4.050 | 625 | 52 | 6.820 | 0 | 4.032 | -2.788 | 0 |
| 2019 | 1.540 | 0 | 0 | 4.198 | 144 | 641 | -3.413 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.79%
Lichiditate curentă
1.97
Viteza rotație active
2.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.79%
Profit net per salariat
285.673 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.66% | 3.97% | 22.09% | 41.82% | 15.43% | 0% |
| Marjă profit brut | 21% | 4.6% | 25.03% | 44.76% | 18.32% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.79% | 20.41% | 99.31% | 100% | -22.42% | 0% |
| Profit net per salariat | 285.673 Lei | 8.898 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.65
Viteza rotație stocuri
6.37
Durata medie încasare creanțe
67.13 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.65 | 2.09 | 3.19 | 1.57 | 1 | 1.96 |
| Viteza rotație stocuri | 6.37 | 9.47 | 61.93 | 14.83 | 3.01 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.13 zile | 11.69 zile | 40.36 zile | 53.19 zile | 38.93 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.531.171 Lei | 223.930 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.97
Lichiditate imediată
1.15
Pondere active imobilizate
0.53%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.97 | 1.68 | 3.45 | 1.78 | 0.59 | 0.15 |
| Lichiditate imediată | 1.15 | 1.31 | 3.27 | 1.59 | 0.39 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 0.53% | 0% | 0% | 0% | 0% | 18.34% |
| Pondere active circulante | 99.47% | 100% | 100% | 100% | 100% | 81.66% |
©Firme.ro
