Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOTOCONT TCE S.R.L.
Cod unic de înregistrare40807175 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019000681179
EUIDROONRC.J2019000681179
Data înființării19.03.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaMălinilor nr. 14, Loc. Galaţi | Municipiul Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
177.025
Profit (Lei)
14.267
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 177.025 | 14.267 | 1.189 | 50.956 | 22.194 | 43.269 | 14.507 | 1 |
| 2023 | 281.125 | 75.422 | 6.285 | 189.408 | 19.717 | 245.353 | 75.662 | 1 |
| 2022 | 188.465 | 66.021 | 5.502 | 168.702 | 31.568 | 203.853 | 66.719 | 1 |
| 2021 | 158.525 | 30.958 | 2.580 | 101.409 | 50.508 | 82.099 | 31.198 | 1 |
| 2020 | 130.900 | 22.698 | 1.892 | 147.562 | 69.448 | 101.052 | 22.938 | 1 |
| 2019 | 145.025 | 104.707 | 8.726 | 10.413 | 0 | 115.320 | 104.907 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.35%
Lichiditate curentă
0.85
Viteza rotație active
2.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.35%
Profit net per salariat
14.267 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.06% | 26.83% | 35.03% | 19.53% | 17.34% | 72.2% |
| Marjă profit brut | 11.65% | 27.79% | 35.69% | 20.33% | 18.27% | 73.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.35% | 99.68% | 98.95% | 99.23% | 98.95% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 14.267 Lei | 75.422 Lei | 66.021 Lei | 30.958 Lei | 22.698 Lei | 104.707 Lei |
Viteza rotație active
2.7
Viteza rotație stocuri
273.61
Durata medie încasare creanțe
58.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.7 | 1.06 | 0.8 | 1.2 | 0.77 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 273.61 | 0 | 6282.17 | 5284.17 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 58.14 zile | 127.96 zile | 40.86 zile | 10.82 zile | 9.76 zile | 0.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 177.025 Lei | 281.125 Lei | 188.465 Lei | 158.525 Lei | 130.900 Lei | 145.025 Lei |
Lichiditate curentă
0.85
Lichiditate imediată
0.84
Pondere active imobilizate
33.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.85 | 1.3 | 1.21 | 0.81 | 0.68 | 11.07 |
| Lichiditate imediată | 0.84 | 1.3 | 1.21 | 0.81 | 0.68 | 11.07 |
| Pondere active imobilizate | 33.9% | 7.44% | 13.41% | 38.09% | 40.73% | 0% |
| Pondere active circulante | 66.1% | 92.56% | 86.59% | 61.91% | 59.27% | 100% |
©Firme.ro