Companie
Detalii identificare
Nume firmăELAN VIE POZITIV S.R.L.
Cod unic de înregistrare40936820 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1088/2019
EUIDROONRC.J3/1088/2019
Data înființării08.04.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8560
Această clasă include asigurarea de activităţi altele decât cele de învăţământ, care sunt destinate susţinerii proceselor sau sistemelor de învăţământ: -consultanţă în probleme de învăţământ -activităţi de consiliere şi îndrumare în învăţământ -activităţi de evaluare a testelor -activităţi de testare în învăţământ -organizarea programelor privind schimbul de studenţi Această clasă exclude: -cercetarea şi dezvoltarea experimentală în ştiinţe sociale şi umaniste,
7220
7220
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitateActivitati de servicii suport pentru invatamant
Informații de contact
AdresaNegru Vodă nr. 36A, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
6.190
Profit (Lei)
3.035
Număr angajați
0
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.190 | 3.035 | 253 | 950 | 2.539 | 4.688 | 6.277 | 0 |
| 2024 | 4.075 | 967 | 81 | 147 | 2.539 | 6.553 | 8.945 | 0 |
| 2023 | 5.800 | 232 | 19 | 0 | 2.539 | 5.443 | 7.982 | 0 |
| 2022 | 5.250 | 2.915 | 243 | 33 | 2.539 | 5.243 | 7.749 | 0 |
| 2021 | 4.965 | 3.597 | 300 | 0 | 0 | 4.834 | 4.834 | 0 |
| 2020 | 3.086 | 1.675 | 140 | 0 | 0 | 1.237 | 1.237 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.35%
Lichiditate curentă
4.93
Viteza rotație active
0.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.35%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.03% | 23.73% | 4% | 55.52% | 72.45% | 54.28% |
| Marjă profit brut | 58.34% | 29.79% | 4.64% | 56.15% | 72.45% | 54.28% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 48.35% | 10.81% | 2.91% | 37.62% | 74.41% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.86
Viteza rotație stocuri
2.58
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.86 | 0.45 | 0.73 | 0.67 | 1.03 | 2.49 |
| Viteza rotație stocuri | 2.58 | 5.8 | 6.82 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0.19 zile | 0 zile | 0 zile | 11.83 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.93
Lichiditate imediată
2.41
Pondere active imobilizate
35.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.93 | 44.58 | 0 | 158.88 | 0 | 0 |
| Lichiditate imediată | 2.41 | 39.8 | 0 | 158.88 | 0 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 35.13% | 27.93% | 31.81% | 32.63% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 64.87% | 72.07% | 68.19% | 67.37% | 100% | 100% |
©Firme.ro