Companie
Detalii identificare
Nume firmăMALEX OFCO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 40946440 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019004832407
EUIDROONRC.J2019004832407
Data înființării09.04.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaLuica nr. 62-64, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
285.285
Profit (Lei)
159.189
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 285.285 | 159.189 | 13.266 | 135.439 | 188.030 | 258.005 | 310.596 | 1 |
| 2023 | 226.812 | 130.489 | 10.874 | 5.066 | 5.046 | 151.427 | 151.407 | 1 |
| 2022 | 142.232 | 118.523 | 9.877 | 3.597 | 0 | 154.515 | 150.918 | 1 |
| 2021 | 244.203 | 218.215 | 18.185 | 8.208 | 0 | 246.603 | 238.395 | 0 |
| 2020 | 222.655 | 201.640 | 16.803 | 6.508 | 0 | 228.794 | 222.286 | 0 |
| 2019 | 25.560 | 20.446 | 1.704 | 0 | 0 | 20.646 | 20.646 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.25%
Lichiditate curentă
1.9
Viteza rotație active
0.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.25%
Profit net per salariat
159.189 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.8% | 57.53% | 83.33% | 89.36% | 90.56% | 79.99% |
| Marjă profit brut | 56.65% | 58.51% | 85.54% | 92.37% | 0% | 82.99% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.25% | 86.18% | 78.53% | 91.54% | 90.71% | 99.03% |
| Profit net per salariat | 159.189 Lei | 130.489 Lei | 118.523 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.64
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
30.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.64 | 1.45 | 0.92 | 0.99 | 0.97 | 1.24 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.32 zile | 10.65 zile | 20.26 zile | 8.4 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 285.285 Lei | 226.812 Lei | 142.232 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.9
Lichiditate imediată
1.9
Pondere active imobilizate
42.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.9 | 29.89 | 42.96 | 30.04 | 35.16 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.9 | 29.89 | 42.96 | 30.04 | 35.16 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 42.16% | 3.22% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 57.84% | 96.78% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro