Companie
Detalii identificare
Nume firmăWHITE RAVEN SOFTWARE S.R.L.
Cod unic de înregistrare41000474 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1700/2019
EUIDROONRC.J12/1700/2019
Data înființării17.04.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5829
Această clasă include:
-editarea de software de utilizare generală, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă pe cont propriu: -sisteme de operare -aplicaţii pentru întreprinderi şi alte aplicaţii Această clasă exclude : -reproducerea de produse software,
1820 -vânzarea cu amănuntul de programe software de utilizare generală,
4741 -producţia de software neasociată cu editarea, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe bază de tarif sau contract,
6201 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizare a acestora),
6311
-editarea de software de utilizare generală, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă pe cont propriu: -sisteme de operare -aplicaţii pentru întreprinderi şi alte aplicaţii Această clasă exclude : -reproducerea de produse software,
1820 -vânzarea cu amănuntul de programe software de utilizare generală,
4741 -producţia de software neasociată cu editarea, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe bază de tarif sau contract,
6201 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizare a acestora),
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a altor produse software
Informații de contact
AdresaLacul Roşu nr. 1, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
92.418
Profit (Lei)
46.762
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 92.418 | 46.762 | 3.897 | 47 | 0 | 47.050 | 47.003 | 1 |
| 2023 | 120.000 | 38.219 | 3.185 | 4.441 | 0 | 43.739 | 39.298 | 1 |
| 2022 | 81.049 | 44.270 | 3.689 | 5.385 | 38.501 | 23.679 | 45.079 | 1 |
| 2021 | 28.467 | 0 | 0 | 8.312 | 77.765 | 336 | 18.809 | 1 |
| 2020 | 9.120 | 0 | 0 | 3.809 | 121.388 | 1.283 | 22.842 | 1 |
| 2019 | 42.000 | 32.613 | 2.718 | 8.584 | 67.082 | 109.867 | 32.813 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.49%
Lichiditate curentă
1001.06
Viteza rotație active
1.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.49%
Profit net per salariat
46.762 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.6% | 31.85% | 54.62% | 0% | 0% | 77.65% |
| Marjă profit brut | 53.6% | 32.73% | 55.6% | 0% | 0% | 80.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.49% | 97.25% | 98.21% | 0% | 0% | 99.39% |
| Profit net per salariat | 46.762 Lei | 38.219 Lei | 44.270 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 32.613 Lei |
Viteza rotație active
1.96
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
185.53 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.96 | 2.74 | 1.3 | 0.36 | 0.07 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 185.53 zile | 116.56 zile | 54.04 zile | 4.23 zile | 0 zile | 387.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 92.418 Lei | 120.000 Lei | 81.049 Lei | 28.467 Lei | 9.120 Lei | 42.000 Lei |
Lichiditate curentă
1001.06
Lichiditate imediată
1001.06
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1001.06 | 9.85 | 4.4 | 0.04 | 0.34 | 12.8 |
| Lichiditate imediată | 1001.06 | 9.85 | 4.4 | 0.04 | 0.34 | 12.8 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 61.92% | 99.57% | 98.95% | 37.91% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 38.08% | 0.43% | 1.05% | 62.09% |
©Firme.ro