Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTATE IZVOR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41024775 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/908/2019
EUIDROONRC.J17/908/2019
Data înființării22.04.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMunteni nr. 1, Munteni, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
559.985
Profit (Lei)
328.918
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 559.985 | 328.918 | 27.410 | 719.709 | 568.958 | 264.214 | 113.463 | 2 |
| 2024 | 264.913 | -98.713 | -8.226 | 432.453 | 7.038 | 209.960 | -215.455 | 2 |
| 2023 | 296.814 | 0 | 0 | 437.383 | 12.317 | 308.324 | -116.742 | 2 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 389.337 | 17.597 | 257.534 | -114.206 | 1 |
| 2021 | 299.886 | 396.333 | 33.028 | 136.298 | 0 | 284.328 | 148.030 | 1 |
| 2020 | 74.552 | 0 | 0 | 184.282 | 0 | 60.253 | -124.029 | 1 |
| 2019 | 118.810 | 112.595 | 9.383 | 45.966 | 0 | 158.761 | 112.795 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.37
Viteza rotație active
0.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
164.459 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.74% | -37.26% | 0% | 0% | 132.16% | 0% | 94.77% |
| Marjă profit brut | 62.42% | 0% | 0.15% | 0% | 133.27% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 45.82% | 0% | 0% | 100% | 0% | 99.82% |
| Profit net per salariat | 164.459 Lei | -49.357 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 396.333 Lei | 0 Lei | 112.595 Lei |
Viteza rotație active
0.67
Viteza rotație stocuri
3.01
Durata medie încasare creanțe
23.79 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.67 | 1.22 | 0.93 | 0 | 1.05 | 1.24 | 0.75 |
| Viteza rotație stocuri | 3.01 | 4.75 | 1.92 | 0 | 8.35 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.79 zile | 64.12 zile | 49.48 zile | 0 | 17.26 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 279.993 Lei | 132.457 Lei | 148.407 Lei | 0 Lei | 299.886 Lei | 74.552 Lei | 118.810 Lei |
Lichiditate curentă
0.37
Lichiditate imediată
0.11
Pondere active imobilizate
68.29%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.37 | 0.49 | 0.7 | 0.66 | 2.09 | 0.33 | 3.45 |
| Lichiditate imediată | 0.11 | 0.36 | 0.35 | 0.26 | 1.82 | 0.33 | 3.45 |
| Pondere active imobilizate | 68.29% | 3.24% | 3.84% | 6.4% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 31.71% | 96.76% | 96.16% | 93.6% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro