Companie
Detalii identificare
Nume firmăROMULUS KRONSTADT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41034175 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/1536/2019
EUIDROONRC.J8/1536/2019
Data înființării24.04.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaViitorului, Săcele, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
56.429
Profit (Lei)
-78.785
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 56.429 | -78.785 | -6.565 | 148.490 | 21.100 | 48.845 | -78.545 | 1 |
| 2023 | 402.540 | 104.852 | 8.738 | 119.166 | 36.013 | 188.245 | 105.092 | 3 |
| 2022 | 295.240 | 7.377 | 615 | 111.560 | 47.746 | 71.248 | 7.617 | 4 |
| 2021 | 287.400 | 164.075 | 13.673 | 91.652 | 6.446 | 249.436 | 164.315 | 1 |
| 2020 | 296.850 | 72.328 | 6.027 | 26.609 | 9.708 | 144.563 | 127.745 | 4 |
| 2019 | 132.280 | 55.217 | 4.601 | 6.007 | 5.686 | 55.676 | 55.417 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-139.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.33
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-139.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-78.785 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -139.62% | 26.05% | 2.5% | 57.09% | 24.37% | 41.74% |
| Marjă profit brut | 0% | 27.03% | 3.5% | 58.07% | 25.37% | 42.74% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 99.77% | 96.85% | 99.85% | 56.62% | 99.64% |
| Profit net per salariat | -78.785 Lei | 34.951 Lei | 1.844 Lei | 164.075 Lei | 18.082 Lei | 27.609 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
115.38 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 1.79 | 2.48 | 1.12 | 1.92 | 2.16 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 115.38 zile | 139.95 zile | 9.36 zile | 2.04 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.429 Lei | 134.180 Lei | 73.810 Lei | 287.400 Lei | 74.213 Lei | 66.140 Lei |
Lichiditate curentă
0.33
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
30.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.33 | 1.58 | 0.64 | 2.72 | 5.43 | 9.27 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 1.58 | 0.64 | 2.72 | 5.43 | 9.27 |
| Pondere active imobilizate | 30.17% | 16.06% | 40.12% | 2.52% | 6.29% | 9.27% |
| Pondere active circulante | 69.83% | 83.94% | 59.88% | 97.48% | 93.71% | 90.73% |
©Firme.ro