Companie
Detalii identificare
Nume firmăPAVA AUTO CAR EXPERT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41065252 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/636/2019
EUIDROONRC.J39/636/2019
Data înființării06.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaUnirea Principatelor nr. 29, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.172.375
Profit (Lei)
1.036.351
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.172.375 | 1.036.351 | 86.363 | 741.218 | 56.666 | 1.721.103 | 1.036.551 | 2 |
| 2024 | 409.634 | 312.760 | 26.063 | 482.645 | 78.746 | 716.859 | 312.960 | 1 |
| 2023 | 312.776 | 225.594 | 18.800 | 159.390 | 30.298 | 423.697 | 294.605 | 1 |
| 2022 | 387.629 | 302.582 | 25.215 | 210.678 | 0 | 513.460 | 302.782 | 1 |
| 2021 | 274.022 | 239.441 | 19.953 | 81.161 | 0 | 653.678 | 572.517 | 1 |
| 2020 | 240.411 | 228.050 | 19.004 | 86.184 | 0 | 419.260 | 333.076 | 0 |
| 2019 | 182.059 | 104.826 | 8.736 | 59.632 | 0 | 164.658 | 105.026 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
88.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.98%
Lichiditate curentă
2.32
Viteza rotație active
0.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
88.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.98%
Profit net per salariat
518.176 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 88.4% | 76.35% | 72.13% | 78.06% | 87.38% | 94.86% | 57.58% |
| Marjă profit brut | 91.41% | 78.08% | 73.14% | 79.06% | 88.97% | 97.86% | 60.58% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.98% | 99.94% | 76.58% | 99.93% | 41.82% | 68.47% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 518.176 Lei | 312.760 Lei | 225.594 Lei | 302.582 Lei | 239.441 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.66
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
329.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.66 | 0.51 | 0.69 | 0.75 | 0.42 | 0.57 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 329.98 zile | 261.54 zile | 26.53 zile | 16.88 zile | 56.81 zile | 20.18 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 586.188 Lei | 409.634 Lei | 312.776 Lei | 387.629 Lei | 274.022 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.32
Lichiditate imediată
2.32
Pondere active imobilizate
3.19%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.32 | 1.49 | 2.66 | 2.44 | 8.05 | 4.86 | 2.76 |
| Lichiditate imediată | 2.32 | 1.49 | 2.66 | 2.44 | 8.05 | 4.86 | 2.76 |
| Pondere active imobilizate | 3.19% | 9.9% | 6.67% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.81% | 90.1% | 93.33% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro