Companie
Detalii identificare
Nume firmăGABA LABS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41067091 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1915/2019
EUIDROONRC.J12/1915/2019
Data înființării06.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3220
Această clasă include:
-fabricarea de instrumente muzicale cu corzi -fabricarea de instrumente muzicale cu claviatură şi corzi, inclusiv piane automate -fabricarea de orgi cu tuburi, inclusiv armonii şi instrumente similare cu claviatură şi ancii metalice -fabricarea de acordeoane şi instrumente similare, inclusiv orgă ,,de gură’’ -fabricarea de instrumente muzicale de suflat -fabricarea de instrumente muzicale de percuţie -fabricarea de instrumente muzicale al căror sunet este produs electronic -fabricarea de cutii muzicale, flaşnetelor etc. -fabricarea de părţi şi accesorii pentru instrumente muzicale: -metronoame, diapazoane, tuburi acustice, cartele, discuri şi cilindri pentru instrumente muzicale mecanice automate, etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de fluiere, goarne şi alte instrumente de semnalizare acustică pe bază de suflat Această clasă exclude: -reproducerea benzilor şi discurilor audio-video pre-înregistrate,
182 -fabricarea de microfoane, amplificatoare, difuzoare, căşti şi componente similare,
2640 -fabricarea de pick-up-uri, magnetofoane şi alte articole similare,
2640 -fabricarea de instrumente muzicale de jucărie,
3240 -restaurarea orgilor şi a altor instrumente muzicale istorice,
3319 -editarea benzilor şi discurilor audio-video pre-înregistrate,
5920 -acordarea pianelor,
9529
-fabricarea de instrumente muzicale cu corzi -fabricarea de instrumente muzicale cu claviatură şi corzi, inclusiv piane automate -fabricarea de orgi cu tuburi, inclusiv armonii şi instrumente similare cu claviatură şi ancii metalice -fabricarea de acordeoane şi instrumente similare, inclusiv orgă ,,de gură’’ -fabricarea de instrumente muzicale de suflat -fabricarea de instrumente muzicale de percuţie -fabricarea de instrumente muzicale al căror sunet este produs electronic -fabricarea de cutii muzicale, flaşnetelor etc. -fabricarea de părţi şi accesorii pentru instrumente muzicale: -metronoame, diapazoane, tuburi acustice, cartele, discuri şi cilindri pentru instrumente muzicale mecanice automate, etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de fluiere, goarne şi alte instrumente de semnalizare acustică pe bază de suflat Această clasă exclude: -reproducerea benzilor şi discurilor audio-video pre-înregistrate,
182 -fabricarea de microfoane, amplificatoare, difuzoare, căşti şi componente similare,
2640 -fabricarea de pick-up-uri, magnetofoane şi alte articole similare,
2640 -fabricarea de instrumente muzicale de jucărie,
3240 -restaurarea orgilor şi a altor instrumente muzicale istorice,
3319 -editarea benzilor şi discurilor audio-video pre-înregistrate,
5920 -acordarea pianelor,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorAlte activitati industriale n.c.a.
Obiect activitateFabricarea instrumentelor muzicale
Informații de contact
AdresaCocorilor nr. 15-17, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
217.954
Profit (Lei)
16.569
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 217.954 | 16.569 | 1.381 | 37.874 | 0 | 78.834 | 40.960 | 1 |
| 2024 | 155.999 | 20.570 | 1.714 | 51.743 | 0 | 76.134 | 24.391 | 0 |
| 2023 | 66.700 | 11.100 | 925 | 46.222 | 4.936 | 45.107 | 3.821 | 0 |
| 2022 | 24.672 | 6.886 | 574 | 17.851 | 0 | 10.571 | -7.280 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 15.027 | 0 | 861 | -14.166 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 7.225 | 0 | 667 | -6.558 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 2.664 | 1.722 | 309 | -633 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.45%
Lichiditate curentă
2.08
Viteza rotație active
2.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.45%
Profit net per salariat
16.569 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.6% | 13.19% | 16.64% | 27.91% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 9.11% | 15.39% | 19.86% | 30.91% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 40.45% | 84.33% | 100% | -94.59% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 16.569 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.76
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
75.14 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.76 | 2.05 | 1.33 | 2.33 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 75.14 zile | 103.9 zile | 33.81 zile | 139.73 zile | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 217.954 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
2.08
Lichiditate imediată
2.08
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.08 | 1.47 | 0.98 | 0.59 | 0.06 | 0.09 | 0.12 |
| Lichiditate imediată | 2.08 | 1.47 | 0.98 | 0.59 | 0.06 | 0.09 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 9.86% | 0% | 0% | 0% | 84.79% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 90.14% | 100% | 100% | 100% | 15.21% |
©Firme.ro