Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROELEQ VANZARI S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41072357 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019002034353
EUIDROONRC.J2019002034353
Data înființării07.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4669
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor masini si echipamente
Informații de contact
AdresaWilhelm Tell nr. 2, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
307.798
Profit (Lei)
11.272
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 307.798 | 11.272 | 939 | 32.566 | 0 | 44.078 | 11.512 | 1 |
| 2023 | 410.459 | 61.246 | 5.104 | 9.996 | 0 | 71.482 | 61.486 | 0 |
| 2022 | 511.794 | 60.658 | 5.055 | 202.630 | 0 | 263.528 | 60.898 | 0 |
| 2021 | 392.729 | 44.233 | 3.686 | 107.422 | 0 | 151.895 | 44.473 | 0 |
| 2020 | 396.398 | 58.690 | 4.891 | 144.640 | 0 | 203.570 | 58.930 | 0 |
| 2019 | 191.488 | 32.341 | 2.695 | 35.554 | 0 | 68.095 | 32.541 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.92%
Lichiditate curentă
1.35
Viteza rotație active
6.98
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.92%
Profit net per salariat
11.272 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.66% | 14.92% | 11.85% | 11.26% | 14.81% | 16.89% |
| Marjă profit brut | 4.34% | 17.71% | 14.79% | 14.21% | 17.65% | 19.93% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.92% | 99.61% | 99.61% | 99.46% | 99.59% | 99.39% |
| Profit net per salariat | 11.272 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
6.98
Viteza rotație stocuri
14.78
Durata medie încasare creanțe
20.67 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.98 | 5.74 | 1.94 | 2.59 | 1.95 | 2.81 |
| Viteza rotație stocuri | 14.78 | 16.61 | 3.43 | 3.36 | 4.26 | 23.69 |
| Durata medie încasare creanțe | 20.67 zile | 33.62 zile | 51.8 zile | 27.46 zile | 73.84 zile | 21.53 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 307.798 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.35
Lichiditate imediată
0.71
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.35 | 7.15 | 1.3 | 1.41 | 1.41 | 1.92 |
| Lichiditate imediată | 0.71 | 4.68 | 0.56 | 0.33 | 0.76 | 1.69 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro