Companie
Detalii identificare
Nume firmăALEMED PREVENTIV & CURATIV CENTER S.R.L.
Cod unic de înregistrare41088701 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/6171/2019
EUIDROONRC.J40/6171/2019
Data înființării09.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8621
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala generala
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
389.552
Profit (Lei)
168.352
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 389.552 | 168.352 | 14.029 | 24.143 | 163.227 | 114.424 | 168.592 | 2 |
| 2024 | 504.745 | 323.138 | 26.928 | 13.597 | 93.124 | 243.851 | 323.378 | 2 |
| 2023 | 348.931 | 163.015 | 13.585 | 419 | 67.810 | 95.864 | 163.255 | 2 |
| 2022 | 343.097 | 230.759 | 19.230 | 6.670 | 62.828 | 174.841 | 230.999 | 2 |
| 2021 | 217.802 | 98.282 | 8.190 | 14.636 | 68.857 | 44.301 | 98.522 | 2 |
| 2020 | 213.023 | 139.973 | 11.664 | 9.018 | 74.884 | 74.347 | 140.213 | 1 |
| 2019 | 66.203 | 22.559 | 1.880 | 69.362 | 78.189 | 13.932 | 22.759 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
43.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Lichiditate curentă
4.74
Viteza rotație active
1.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
43.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Profit net per salariat
84.176 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 43.22% | 64.02% | 46.72% | 67.26% | 45.12% | 65.71% | 34.08% |
| Marjă profit brut | 46.16% | 66.96% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.86% | 99.93% | 99.85% | 99.9% | 99.76% | 99.83% | 99.12% |
| Profit net per salariat | 84.176 Lei | 161.569 Lei | 81.508 Lei | 115.380 Lei | 49.141 Lei | 139.973 Lei | 22.559 Lei |
Viteza rotație active
1.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
97.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.4 | 1.5 | 2.13 | 1.44 | 1.92 | 1.43 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 97.12 zile | 122.31 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 194.776 Lei | 252.373 Lei | 174.466 Lei | 171.549 Lei | 108.901 Lei | 213.023 Lei | 66.203 Lei |
Lichiditate curentă
4.74
Lichiditate imediată
4.74
Pondere active imobilizate
58.79%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.74 | 17.93 | 228.79 | 26.21 | 3.03 | 8.24 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 4.74 | 17.93 | 228.79 | 26.21 | 3.03 | 8.24 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 58.79% | 27.64% | 41.43% | 26.44% | 60.85% | 50.18% | 84.88% |
| Pondere active circulante | 41.21% | 72.36% | 58.57% | 73.56% | 39.15% | 49.82% | 15.12% |
©Firme.ro