Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEGYESI CAFFE S.R.L.
Cod unic de înregistrare41088833 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1947/2019
EUIDROONRC.J12/1947/2019
Data înființării09.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaCăpuşu Mare nr. 144, Căpusu Mare, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
250.247
Profit (Lei)
9.604
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 250.247 | 9.604 | 800 | 233.896 | 0 | 173.589 | -60.307 | 2 |
| 2023 | 249.587 | 0 | 0 | 190.344 | 0 | 123.921 | -66.423 | 2 |
| 2022 | 82.970 | 0 | 0 | 212.723 | 0 | 154.454 | -58.269 | 1 |
| 2021 | 36.403 | 0 | 0 | 182.103 | 0 | 111.383 | -70.720 | 1 |
| 2020 | 22.519 | 0 | 0 | 107.828 | 0 | 76.379 | -31.449 | 0 |
| 2019 | 49.919 | 0 | 0 | 78.305 | 0 | 58.460 | -19.845 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.93%
Lichiditate curentă
0.74
Viteza rotație active
1.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.93%
Profit net per salariat
4.802 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.84% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 5.04% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -15.93% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 4.802 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.44
Viteza rotație stocuri
1.74
Durata medie încasare creanțe
2.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.44 | 2.01 | 0.54 | 0.33 | 0.29 | 0.85 |
| Viteza rotație stocuri | 1.74 | 2.48 | 0.59 | 0.37 | 0.3 | 0.86 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.84 zile | 18.06 zile | 63.26 zile | 140.26 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 125.124 Lei | 124.794 Lei | 82.970 Lei | 36.403 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.74
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.74 | 0.65 | 0.73 | 0.61 | 0.71 | 0.75 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 0.12 | 0.07 | 0.08 | 0 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro