Companie
Detalii identificare
Nume firmăEMI BEARINGS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41104793 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ16/1450/2019
EUIDROONRC.J16/1450/2019
Data înființării13.05.2019 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
Adresa I Dunarii nr. 1A, Podari, Dolj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
163.316
Profit (Lei)
9.789
Număr angajați
0
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 163.316 | 9.789 | 816 | 210.855 | 156 | 223.511 | 12.812 | 0 |
| 2023 | 75.214 | 0 | 0 | 167.444 | 0 | 170.466 | 3.022 | 0 |
| 2022 | 120.866 | 765 | 64 | 91.725 | 0 | 101.200 | 15.475 | 0 |
| 2021 | 124.138 | 1.969 | 164 | 39.872 | 0 | 51.081 | 14.709 | 0 |
| 2020 | 100.445 | 10.486 | 874 | 21.834 | 0 | 34.574 | 12.740 | 0 |
| 2019 | 64.317 | 2.054 | 171 | 28.692 | 0 | 30.946 | 2.254 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
76.4%
Lichiditate curentă
1.06
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
76.4%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.99% | 0% | 0.63% | 1.59% | 10.44% | 3.19% |
| Marjă profit brut | 8.57% | 0% | 3.63% | 4.23% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 76.4% | 0% | 4.94% | 13.39% | 82.31% | 91.13% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
1.59
Durata medie încasare creanțe
209.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 0.44 | 1.19 | 2.43 | 2.91 | 2.08 |
| Viteza rotație stocuri | 1.59 | 0.51 | 1.33 | 1.4 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 209.88 zile | 24.8 zile | 26.64 zile | -176.15 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.06
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
0.07%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.06 | 1.02 | 1.1 | 1.28 | 1.58 | 1.08 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 0.15 | 0.11 | -0.94 | 1.58 | 1.08 |
| Pondere active imobilizate | 0.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.93% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro