Companie
Detalii identificare
Nume firmăPACIFIC ENERGY S.A.
Cod unic de înregistrare RO 41222691 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/697/2019
EUIDROONRC.J31/697/2019
Data înființării05.06.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
620
Această clasă include:
-producţia de hidrocarburi gazoase brute (gaze naturale) -extracţia gazelor lichefiate -decantarea şi separarea fracţiilor de hidrocarburi lichide -desulfurarea gazelor
Această clasă include de asemenea:
-extracţia hidrocarburilor lichide obţinute prin lichefiere sau piroliză Această clasă exclude: -activităţi de servicii anexe extracţiei de petrol şi gazelor naturale,
0910 -activitatea de explorare pentru zăcăminte de petrol şi gaze naturale,
0910 -recuperarea gazelor de petrol lichefiate obţinute din rafinarea petrolului,
1920 -producerea gazelor industriale,
2011 -transportul prin conducte de petrol sau gaze,
4950
-producţia de hidrocarburi gazoase brute (gaze naturale) -extracţia gazelor lichefiate -decantarea şi separarea fracţiilor de hidrocarburi lichide -desulfurarea gazelor
Această clasă include de asemenea:
-extracţia hidrocarburilor lichide obţinute prin lichefiere sau piroliză Această clasă exclude: -activităţi de servicii anexe extracţiei de petrol şi gazelor naturale,
0910 -activitatea de explorare pentru zăcăminte de petrol şi gaze naturale,
0910 -recuperarea gazelor de petrol lichefiate obţinute din rafinarea petrolului,
1920 -producerea gazelor industriale,
2011 -transportul prin conducte de petrol sau gaze,
4950
Industrie
Industria extractivă
SectorExtractia petrolului brut si a gazelor naturale
Obiect activitateExtractia gazelor naturale
Informații de contact
Adresa22 Decembrie 1989 nr. 83, Zalău, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
30.218
Profit (Lei)
1.706
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30.218 | 1.706 | 142 | 113.654 | 2.267 | 316.439 | 205.052 | 1 |
| 2023 | 233.200 | 126.589 | 10.549 | 119.104 | 3.067 | 319.383 | 203.346 | 1 |
| 2022 | 67.100 | 57.878 | 4.823 | 27.819 | 4.499 | 100.077 | 76.757 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 22.482 | 1.716 | 39.645 | 18.879 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 22.833 | 6.216 | 40.515 | 23.898 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 24.714 | 8.666 | 45.133 | 29.085 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.83%
Lichiditate curentă
2.78
Viteza rotație active
0.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.83%
Profit net per salariat
1.706 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.65% | 54.28% | 86.26% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 7.7% | 55.28% | 89.26% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.83% | 62.25% | 75.4% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 1.706 Lei | 126.589 Lei | 57.878 Lei | n/a | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.09
Viteza rotație stocuri
2.42
Durata medie încasare creanțe
3532.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.09 | 0.72 | 0.64 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 2.42 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3532.83 zile | 481.17 zile | 537.4 zile | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 30.218 Lei | 233.200 Lei | 67.100 Lei | n/a | n/a | 0 Lei |
Lichiditate curentă
2.78
Lichiditate imediată
2.67
Pondere active imobilizate
0.71%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.78 | 2.68 | 3.6 | 1.76 | 1.77 | 1.83 |
| Lichiditate imediată | 2.67 | 2.68 | 3.6 | 1.76 | 1.77 | 1.83 |
| Pondere active imobilizate | 0.71% | 0.95% | 4.3% | 4.15% | 13.3% | 16.11% |
| Pondere active circulante | 99.29% | 99.05% | 95.7% | 95.85% | 86.7% | 83.89% |
©Firme.ro