Companie
Detalii identificare
Nume firmăGLOBAL WALKING TOURS S.R.L.
Cod unic de înregistrare41235543 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7535/2019
EUIDROONRC.J40/7535/2019
Data înființării07.06.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7990
Această clasă include:
-alte servicii de rezervare legate de călătorie: -rezervări pentru transport, hoteluri, restaurante, închirieri de maşini, distracţie şi sport etc -activităţi de” time-share” -activităţi de vânzare de bilete pentru evenimente teatrale, sportive şi alte evenimente de distracţie şi amuzament -servicii de asistenţă pentru vizitatori -furnizarea de informaţii de călătorie pentru vizitatori -activităţile ghizilor turistici -activităţi de promovare a turismului Această clasă exclude: -activităţile agenţiilor de turism şi ale tur-opertorilor,
clasele 7911 şi 7912 -organizarea şi managementul evenimentelor cum ar fi şedinţe, convenţii şi conferinţe,
8230
8230
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateAlte servicii de rezervare si asistenta turistica
Informații de contact
AdresaGeorge Valentin Bibescu nr. 10, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
217.535
Profit (Lei)
60.170
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 217.535 | 60.170 | 5.014 | 2.649 | 0 | 65.133 | 62.484 | 1 |
| 2024 | 155.897 | 12.611 | 1.051 | 58.367 | 0 | 60.681 | 2.314 | 1 |
| 2023 | 226.652 | 12.607 | 1.051 | 73.112 | 0 | 62.815 | -10.297 | 1 |
| 2022 | 299.175 | 0 | 0 | 56.226 | 0 | 33.321 | -22.905 | 1 |
| 2021 | 294.736 | 0 | 0 | 33.903 | 0 | 42.367 | 8.464 | 1 |
| 2020 | 94.126 | 0 | 0 | 2.330 | 0 | 24.403 | 22.073 | 1 |
| 2019 | 97.951 | 31.794 | 2.650 | 10.403 | 100 | 42.297 | 31.994 | 1 |
Marja profit net
27.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.3%
Lichiditate curentă
24.59
Viteza rotație active
3.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.3%
Profit net per salariat
60.170 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.66% | 8.09% | 5.56% | 0% | 0% | 0% | 32.46% |
| Marjă profit brut | 28.66% | 9.09% | 6.56% | 0% | 0% | 0% | 33.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.3% | 100% | -122.43% | 0% | 0% | 0% | 99.37% |
| Profit net per salariat | 60.170 Lei | 12.611 Lei | 12.607 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 31.794 Lei |
Viteza rotație active
3.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
38.89 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.34 | 2.57 | 3.61 | 8.98 | 6.96 | 3.86 | 2.31 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 950.76 | 303.63 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 38.89 zile | 54.24 zile | 26.26 zile | 6.13 zile | 5.88 zile | 1.05 zile | 128.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 217.535 Lei | 155.897 Lei | 226.652 Lei | 299.175 Lei | 294.736 Lei | 94.126 Lei | 97.951 Lei |
Lichiditate curentă
24.59