Companie
Detalii identificare
Nume firmăDORIVEDO PREST 2019 S.R.L.
Cod unic de înregistrare41273695 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/2055/2019
EUIDROONRC.J8/2055/2019
Data înființării14.06.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaPerşani nr. 110, Persani, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
59.880
Profit (Lei)
16.159
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59.880 | 16.159 | 1.347 | 34.248 | 0 | 134.443 | 100.195 | 1 |
| 2024 | 26.130 | -5.986 | -499 | 34.698 | 750 | 117.984 | 84.036 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 37.844 | 750 | 127.116 | 90.022 | 0 |
| 2022 | 62.000 | 6.761 | 563 | 59.557 | 8.930 | 157.383 | 106.756 | 0 |
| 2021 | 62.000 | 6.761 | 563 | 59.557 | 8.930 | 157.383 | 106.756 | 0 |
| 2020 | 209.523 | 99.795 | 8.316 | 71.078 | 11.906 | 159.167 | 99.995 | 3 |
| 2019 | 101.914 | 46.901 | 3.908 | 8.555 | 750 | 54.906 | 47.101 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.13%
Lichiditate curentă
3.93
Viteza rotație active
0.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.13%
Profit net per salariat
16.159 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.99% | -22.91% | 0% | 10.9% | 10.9% | 47.63% | 46.02% |
| Marjă profit brut | 32.13% | 0% | 0% | 11.92% | 11.92% | 48.63% | 47.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.13% | -7.12% | 0% | 6.33% | 6.33% | 99.8% | 99.58% |
| Profit net per salariat | 16.159 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 33.265 Lei | 15.634 Lei |
Viteza rotație active
0.45
Viteza rotație stocuri
42.35
Durata medie încasare creanțe
599.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.45 | 0.22 | 0 | 0.37 | 0.37 | 1.22 | 1.83 |
| Viteza rotație stocuri | 42.35 | 4.36 | 0 | 0 | 0 | 22.92 | 42.97 |
| Durata medie încasare creanțe | 599.63 zile | 1372.54 zile | 0 | 849.08 zile | 849.08 zile | 142.95 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 59.880 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 69.841 Lei | 33.971 Lei |
Lichiditate curentă
3.93
Lichiditate imediată
3.88
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.93 | 3.4 | 3.36 | 2.64 | 2.64 | 2.24 | 6.42 |
| Lichiditate imediată | 3.88 | 3.23 | 3.36 | 2.64 | 2.64 | 2.11 | 6.14 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.63% | 0.59% | 5.37% | 5.37% | 6.96% | 1.35% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.37% | 99.41% | 94.63% | 94.63% | 93.04% | 98.65% |
©Firme.ro