Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTABIS PROFESSIONAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare41291071 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019002213228
EUIDROONRC.J2019002213228
Data înființării20.06.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaOastei nr. 2A, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
294.400
Profit (Lei)
241.514
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 294.400 | 241.514 | 20.126 | 8.669 | 0 | 251.943 | 243.274 | 1 |
| 2023 | 286.100 | 253.893 | 21.158 | 9.028 | 1.721 | 262.423 | 255.116 | 0 |
| 2022 | 298.150 | 202.105 | 16.842 | 9.551 | 5.595 | 208.579 | 204.623 | 3 |
| 2021 | 298.636 | 220.815 | 18.401 | 8.205 | 0 | 230.723 | 222.518 | 3 |
| 2020 | 281.749 | 260.097 | 21.675 | 7.913 | 0 | 269.616 | 261.703 | 2 |
| 2019 | 128.060 | 121.606 | 10.134 | 2.685 | 0 | 125.291 | 122.606 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
82.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.28%
Lichiditate curentă
29.06
Viteza rotație active
1.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
82.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.28%
Profit net per salariat
241.514 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 82.04% | 88.74% | 67.79% | 73.94% | 92.32% | 94.96% |
| Marjă profit brut | 82.92% | 89.55% | 68.47% | 74.73% | 93.17% | 95.86% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.28% | 99.52% | 98.77% | 99.23% | 99.39% | 99.18% |
| Profit net per salariat | 241.514 Lei | n/a | 67.368 Lei | 73.605 Lei | 130.049 Lei | 121.606 Lei |
Viteza rotație active
1.17
Viteza rotație stocuri
31.67
Durata medie încasare creanțe
241.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.17 | 1.08 | 1.39 | 1.29 | 1.05 | 1.02 |
| Viteza rotație stocuri | 31.67 | 30.78 | 34.68 | 38.85 | 200.25 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 241.2 zile | 272.13 zile | 223.91 zile | 190.79 zile | 16.91 zile | 24.37 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 294.400 Lei | n/a | 99.383 Lei | 99.545 Lei | 140.875 Lei | 128.060 Lei |
Lichiditate curentă
29.06
Lichiditate imediată
27.99
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.06 | 29.07 | 21.84 | 28.12 | 34.07 | 46.66 |
| Lichiditate imediată | 27.99 | 28.04 | 20.94 | 27.18 | 33.89 | 46.66 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.65% | 2.61% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.35% | 97.39% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro