Companie
Detalii identificare
Nume firmăPODCON URBAN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41291470 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8144/2019
EUIDROONRC.J40/8144/2019
Data înființării20.06.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCodrii Neamţului nr. 13, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
52.000
Profit (Lei)
-163.308
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 52.000 | -163.308 | -13.609 | 662.865 | 4.968 | 346.960 | -310.937 | 1 |
| 2023 | 262.535 | 78.204 | 6.517 | 490.916 | 0 | 343.287 | -147.629 | 1 |
| 2022 | 72.269 | 0 | 0 | 340.033 | 0 | 114.200 | -225.833 | 5 |
| 2021 | 495.000 | 76.144 | 6.345 | 198.164 | 21.791 | 250.050 | 76.467 | 6 |
| 2020 | 297.500 | 83 | 7 | 308.671 | 35.027 | 273.967 | 323 | 9 |
| 2019 | 254.000 | 117.242 | 9.770 | 249.428 | 48.262 | 318.608 | 117.442 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-314.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
52.52%
Lichiditate curentă
0.52
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-314.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
52.52%
Profit net per salariat
-163.308 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -314.05% | 29.79% | 0% | 15.38% | 0.03% | 46.16% |
| Marjă profit brut | 0% | 30.79% | 0% | 16.28% | 1.03% | 47.16% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 52.52% | -52.97% | 0% | 99.58% | 25.7% | 99.83% |
| Profit net per salariat | -163.308 Lei | 78.204 Lei | 0 Lei | 12.691 Lei | 9 Lei | 14.655 Lei |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2426.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.76 | 0.63 | 1.82 | 0.96 | 0.69 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 567.03 | 156.09 | 1069.11 | 1287.88 | -583.91 |
| Durata medie încasare creanțe | 2426.46 zile | 470.2 zile | 552.11 zile | 130.16 zile | 6.87 zile | 182.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 52.000 Lei | 262.535 Lei | 14.454 Lei | 82.500 Lei | 33.056 Lei | 31.750 Lei |
Lichiditate curentă
0.52
Lichiditate imediată
0.52
Pondere active imobilizate
1.41%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.52 | 0.7 | 0.34 | 1.26 | 0.89 | 1.28 |
| Lichiditate imediată | 0.52 | 0.7 | 0.33 | 1.26 | 0.89 | 1.28 |
| Pondere active imobilizate | 1.41% | 0% | 0% | 8.02% | 11.34% | 13.16% |
| Pondere active circulante | 98.59% | 100% | 100% | 91.98% | 88.66% | 86.84% |
©Firme.ro