Companie
Detalii identificare
Nume firmăHEALTH CARE ASIG. AGENT DE ASIGURARE S.R.L.
Cod unic de înregistrare41390857 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/2872/2019
EUIDROONRC.J35/2872/2019
Data înființării12.07.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaVenus nr. 29, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
191.339
Profit (Lei)
5.246
Număr angajați
0
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 191.339 | 5.246 | 437 | 141.095 | 224.962 | 302.406 | 386.272 | 0 |
| 2023 | 193.742 | 45.691 | 3.808 | 211.414 | 387.223 | 214.897 | 381.027 | 1 |
| 2022 | 201.885 | 82.834 | 6.903 | 5.783 | 96.689 | 254.108 | 335.335 | 1 |
| 2021 | 178.312 | 150.663 | 12.555 | 1.929 | 0 | 254.430 | 252.501 | 0 |
| 2020 | 107.164 | 84.008 | 7.001 | 1.589 | 0 | 103.428 | 101.839 | 0 |
| 2019 | 27.340 | 17.631 | 1.469 | 820 | 0 | 18.651 | 17.831 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.36%
Lichiditate curentă
2.14
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.36%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.74% | 23.58% | 41.03% | 84.49% | 78.39% | 64.49% |
| Marjă profit brut | 11.01% | 34.42% | 41.88% | 87.49% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.36% | 11.99% | 24.7% | 59.67% | 82.49% | 98.88% |
| Profit net per salariat | n/a | 45.691 Lei | 82.834 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
3.22
Durata medie încasare creanțe
442.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.32 | 0.58 | 0.7 | 1.04 | 1.47 |
| Viteza rotație stocuri | 3.22 | 10.56 | 11 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 442.94 zile | 291.35 zile | 375.83 zile | 457.52 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 193.742 Lei | 201.885 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.14
Lichiditate imediată
1.72
Pondere active imobilizate
42.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.14 | 1.02 | 43.94 | 131.9 | 65.09 | 22.75 |
| Lichiditate imediată | 1.72 | 0.93 | 40.77 | 131.9 | 65.09 | 22.75 |
| Pondere active imobilizate | 42.66% | 64.31% | 27.56% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 57.34% | 35.69% | 72.44% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro