Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIMASTERM CONCEPT S.R.L.
Cod unic de înregistrare41420877 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019001385171
EUIDROONRC.J2019001385171
Data înființării19.07.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2223
Această clasă include:
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea articolelor din material plastic pentru constructii
Informații de contact
AdresaTecuci nr. 209, Loc. Galaţi | Municipiul Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
228.505
Profit (Lei)
41.369
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 228.505 | 41.369 | 3.447 | 49.218 | 3.967 | 91.784 | 46.533 | 1 |
| 2024 | 164.173 | -15.238 | -1.270 | 29.882 | 0 | 35.045 | 5.163 | 1 |
| 2023 | 293.251 | 33.655 | 2.805 | 2.303 | 0 | 36.889 | 34.586 | 1 |
| 2022 | 152.230 | 5.278 | 440 | 1.154 | 0 | 21.542 | 20.388 | 1 |
| 2021 | 191.973 | 21.486 | 1.791 | 3.801 | 0 | 28.912 | 25.111 | 1 |
| 2020 | 21.002 | 5.721 | 477 | 7.593 | 0 | 11.218 | 3.625 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 5.383 | 0 | 3.287 | -2.096 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.9%
Lichiditate curentă
1.86
Viteza rotație active
2.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.9%
Profit net per salariat
41.369 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.1% | -9.28% | 11.48% | 3.47% | 11.19% | 27.24% | 0% |
| Marjă profit brut | 19.05% | 0% | 12.43% | 4.32% | 12.25% | 27.24% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 88.9% | -295.14% | 97.31% | 25.89% | 85.56% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 41.369 Lei | -15.238 Lei | 33.655 Lei | 5.278 Lei | 21.486 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.39
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
114.61 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.39 | 4.68 | 7.95 | 7.07 | 6.64 | 1.87 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 114.61 zile | 63.5 zile | 31.12 zile | 0 zile | 16.54 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 228.505 Lei | 164.173 Lei | 293.251 Lei | 152.230 Lei | 191.973 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.86
Lichiditate imediată
1.86
Pondere active imobilizate
4.14%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.86 | 1.17 | 16.02 | 18.67 | 7.61 | 1.48 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 1.86 | 1.17 | 16.02 | 18.67 | 7.61 | 1.48 | 0.61 |
| Pondere active imobilizate | 4.14% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 95.86% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro