Companie
Detalii identificare
Nume firmăXPC INTERMEDIERE S.R.L.
Cod unic de înregistrare41489797 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019001389153
EUIDROONRC.J2019001389153
Data înființării06.08.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaIon C. Brătianu nr. 59, Târgovişte, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
640.858
Profit (Lei)
169.315
Număr angajați
4
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 640.858 | 169.315 | 14.110 | 199.544 | 231.885 | 137.181 | 169.555 | 4 |
| 2024 | 426.695 | 39.911 | 3.326 | 167.824 | 182.580 | 25.395 | 40.151 | 4 |
| 2023 | 430.139 | 149.312 | 12.443 | 26.771 | 127.128 | 49.195 | 149.552 | 4 |
| 2022 | 434.787 | 252.631 | 21.053 | 15.059 | 20.252 | 246.984 | 252.871 | 4 |
| 2021 | 385.789 | 237.417 | 19.785 | 12.150 | 16.083 | 227.190 | 237.657 | 4 |
| 2020 | 307.129 | 182.324 | 15.194 | 9.624 | 25.085 | 166.409 | 182.564 | 4 |
| 2019 | 91.234 | 164.234 | 13.686 | 10.851 | 26.125 | 149.160 | 164.434 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
1.74
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Profit net per salariat
42.329 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.42% | 9.35% | 34.71% | 58.1% | 61.54% | 59.36% | 180.01% |
| Marjă profit brut | 30.95% | 11.35% | 41.37% | 59.08% | 62.54% | 60.24% | 181.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.86% | 99.4% | 99.84% | 99.91% | 99.9% | 99.87% | 99.88% |
| Profit net per salariat | 42.329 Lei | 9.978 Lei | 37.328 Lei | 63.158 Lei | 59.354 Lei | 45.581 Lei | 54.745 Lei |
Viteza rotație active
1.74
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
69.94 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.74 | 2.05 | 2.44 | 1.63 | 1.59 | 1.6 | 0.52 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 1023.25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 69.94 zile | 0.46 zile | 9.03 zile | 166.78 zile | 126.22 zile | 4.31 zile | 45.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 160.215 Lei | 106.674 Lei | 107.535 Lei | 108.697 Lei | 96.447 Lei | 76.782 Lei | 30.411 Lei |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.69
Pondere active imobilizate
62.83%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 0.15 | 1.84 | 16.4 | 18.7 | 17.29 | 13.75 |
| Lichiditate imediată | 0.69 | 0.15 | 1.84 | 16.4 | 18.7 | 17.29 | 13.75 |
| Pondere active imobilizate | 62.83% | 87.79% | 72.1% | 7.58% | 6.61% | 13.1% | 14.9% |
| Pondere active circulante | 37.17% | 12.21% | 27.9% | 92.42% | 93.39% | 86.9% | 85.1% |
©Firme.ro