Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUCHAREST BUSINESS EDUCATION S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41574647 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019011408404
EUIDROONRC.J2019011408404
Data înființării29.08.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8559
Această clasă include:
-învăţământul care nu poate fi încadrat într-unul din clasele CAEN 8510-8553 -servicii ale conducătorilor academici -centre de învăţământ ce oferă cursuri terapeutice -cursuri de verificare a cunoştinţelor profesionale -pregătirea în domeniul limbilor străine şi al dobândirii abilităţilor de conversaţie -instruirea în domeniul calculatoarelor -instruire de religie
Această clasă include de asemenea:
-pregătirea salvamarilor şi a salvamontiştilor -instruirea în metode de supravieţuire -instruirea în oratorie -instruirea în citire rapidă, citire inversă, etc. Această clasă exclude: -programe de alfabetizare pentru adulţi,
8520 -învăţământul secundar general,
8531 -învăţământul secundar tehnic şi profesional,
8532 -învăţământul superior,
854
-învăţământul care nu poate fi încadrat într-unul din clasele CAEN 8510-8553 -servicii ale conducătorilor academici -centre de învăţământ ce oferă cursuri terapeutice -cursuri de verificare a cunoştinţelor profesionale -pregătirea în domeniul limbilor străine şi al dobândirii abilităţilor de conversaţie -instruirea în domeniul calculatoarelor -instruire de religie
Această clasă include de asemenea:
-pregătirea salvamarilor şi a salvamontiştilor -instruirea în metode de supravieţuire -instruirea în oratorie -instruirea în citire rapidă, citire inversă, etc. Această clasă exclude: -programe de alfabetizare pentru adulţi,
8520 -învăţământul secundar general,
8531 -învăţământul secundar tehnic şi profesional,
8532 -învăţământul superior,
854
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitateAlte forme de invatamant n.c.a.
Informații de contact
AdresaScărlătescu nr. 27-29, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
120.000
Profit (Lei)
8.931
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 120.000 | 8.931 | 744 | 291.692 | 47.535 | 256.232 | 12.075 | 1 |
| 2024 | 119.500 | -3.444 | -287 | 55.992 | 73.998 | 225.138 | 243.144 | 1 |
| 2023 | 977.367 | 526.898 | 43.908 | 23.749 | 100.521 | 459.667 | 536.439 | 4 |
| 2022 | 120.032 | 4.734 | 395 | 230.613 | 126.091 | 563.107 | 9.541 | 4 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 5.071 | 0 | 9.879 | 4.808 | 0 |
| 2020 | 52.863 | 0 | 0 | 2.059 | 0 | 12.483 | 10.424 | 1 |
| 2019 | 32.568 | 23.874 | 1.990 | 8.085 | 0 | 32.159 | 24.074 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.96%
Lichiditate curentă
0.88
Viteza rotație active
0.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.96%
Profit net per salariat
8.931 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.44% | -2.88% | 53.91% | 3.94% | 0% | 0% | 73.31% |
| Marjă profit brut | 10.44% | 0.12% | 54.84% | 4.94% | 0% | 0% | 74.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 73.96% | -1.42% | 98.22% | 49.62% | 0% | 0% | 99.17% |
| Profit net per salariat | 8.931 Lei | -3.444 Lei | 131.725 Lei | 1.184 Lei | n/a | 0 Lei | 23.874 Lei |
Viteza rotație active
0.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
775.72 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.4 | 0.4 | 1.74 | 0.17 | 0 | 4.23 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 775.72 zile | 452.94 zile | 149.61 zile | 1592.85 zile | 0 | 72.47 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 120.000 Lei | 119.500 Lei | 244.342 Lei | 30.008 Lei | n/a | 52.863 Lei | 32.568 Lei |
Lichiditate curentă
0.88
Lichiditate imediată
0.88
Pondere active imobilizate
15.65%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.88 | 4.02 | 19.36 | 2.44 | 1.95 | 6.06 | 3.98 |
| Lichiditate imediată | 0.88 | 4.02 | 19.36 | 2.44 | 1.95 | 6.06 | 3.98 |
| Pondere active imobilizate | 15.65% | 24.74% | 17.94% | 18.3% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 84.35% | 75.26% | 82.06% | 81.7% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro
