Companie
Detalii identificare
Nume firmăEURO SERV TAXCONT S.R.L.
Cod unic de înregistrare41666198 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/1746/2019
EUIDROONRC.J32/1746/2019
Data înființării20.09.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaTomis nr. 1, Mediaş, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
162.162
Profit (Lei)
87.797
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 162.162 | 87.797 | 7.316 | 3.429 | 4.826 | 87.600 | 88.997 | 1 |
| 2024 | 110.350 | 38.847 | 3.237 | 10.366 | 586 | 62.143 | 52.363 | 1 |
| 2023 | 89.138 | 18.316 | 1.526 | 6.152 | 1.244 | 37.990 | 33.082 | 1 |
| 2022 | 33.550 | 18.679 | 1.557 | 582 | 2.178 | 19.345 | 20.941 | 0 |
| 2021 | 21.730 | 15.281 | 1.273 | 114 | 38 | 17.619 | 17.543 | 0 |
| 2020 | 6.760 | 1.207 | 101 | 3.582 | 0 | 5.844 | 2.262 | 0 |
| 2019 | 1.960 | 55 | 5 | 2.059 | 0 | 3.114 | 1.055 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
54.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.65%
Lichiditate curentă
25.55
Viteza rotație active
1.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
54.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.65%
Profit net per salariat
87.797 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 54.14% | 35.2% | 20.55% | 55.68% | 70.32% | 17.86% | 2.81% |
| Marjă profit brut | 55.14% | 36.2% | 24.51% | 58.72% | 73.32% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.65% | 74.19% | 55.37% | 89.2% | 87.11% | 53.36% | 5.21% |
| Profit net per salariat | 87.797 Lei | 38.847 Lei | 18.316 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.75
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
73.38 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.75 | 1.76 | 2.27 | 1.56 | 1.23 | 1.16 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 73.38 zile | 49.45 zile | 22.43 zile | 68.97 zile | 163.44 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 162.162 Lei | 110.350 Lei | 89.138 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
25.55
Lichiditate imediată
25.55
Pondere active imobilizate
5.22%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25.55 | 5.99 | 6.18 | 33.24 | 154.55 | 1.63 | 1.51 |
| Lichiditate imediată | 25.55 | 5.99 | 6.18 | 33.24 | 154.55 | 1.63 | 1.51 |
| Pondere active imobilizate | 5.22% | 0.93% | 3.17% | 10.12% | 0.22% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.78% | 99.07% | 96.83% | 89.88% | 99.78% | 100% | 100% |
©Firme.ro