Companie
Detalii identificare
Nume firmăUNICASAS ANI S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41679023 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/1219/2019
EUIDROONRC.J6/1219/2019
Data înființării24.09.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaNepos, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.663.529
Profit (Lei)
403.927
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.663.529 | 403.927 | 33.661 | 1.453.057 | 0 | 3.376.203 | 1.934.153 | 1 |
| 2023 | 14.333.846 | 1.795.512 | 149.626 | -545.373 | 0 | 1.254.997 | 1.811.377 | 25 |
| 2022 | 16.807 | 16.151 | 1.346 | 5.466 | 0 | 21.331 | 15.865 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 600 | 207 | 225 | -168 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 600 | 325 | 445 | 170 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.88%
Lichiditate curentă
2.32
Viteza rotație active
0.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.88%
Profit net per salariat
403.927 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.28% | 12.53% | 96.1% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 28.1% | 14.4% | 97.08% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 20.88% | 99.12% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 403.927 Lei | 71.820 Lei | 16.151 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.49
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
715.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.49 | 11.42 | 0.79 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 715.49 zile | 24.6 zile | 4.34 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.663.529 Lei | 573.354 Lei | 16.807 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.32
Lichiditate imediată
2.32
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.32 | -2.3 | 3.9 | 0.38 | 0.74 |
| Lichiditate imediată | 2.32 | -2.3 | 3.9 | 0.38 | 0.74 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 47.92% | 42.21% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 52.08% | 57.79% |
©Firme.ro