Companie
Detalii identificare
Nume firmăPOVEŞTI DE SUFLET S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41682118 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019012701401
EUIDROONRC.J2019012701401
Data înființării25.09.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaIzvorul Oltului nr. 4, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
397.521
Profit (Lei)
11.953
Număr angajați
2
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 397.521 | 11.953 | 996 | 71.170 | 7.257 | 152.384 | 88.471 | 2 |
| 2023 | 456.205 | 76.278 | 6.357 | 52.337 | 4.668 | 152.451 | 104.782 | 3 |
| 2022 | 329.585 | 67.046 | 5.587 | 75.754 | 6.714 | 136.326 | 67.286 | 2 |
| 2021 | 136.719 | 15.752 | 1.313 | 28.505 | 8.760 | 35.674 | 15.929 | 1 |
| 2020 | 6.739 | 0 | 0 | 4.062 | 1.928 | 2.311 | 177 | 0 |
| 2019 | 19.675 | 8.189 | 682 | 1.670 | 0 | 10.059 | 8.389 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.51%
Lichiditate curentă
2.14
Viteza rotație active
2.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.51%
Profit net per salariat
5.977 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.01% | 16.72% | 20.34% | 11.52% | 0% | 41.62% |
| Marjă profit brut | 4.48% | 17.57% | 21.32% | 13.92% | 2% | 44.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.51% | 72.8% | 99.64% | 98.89% | 0% | 97.62% |
| Profit net per salariat | 5.977 Lei | 25.426 Lei | 33.523 Lei | 15.752 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.49
Viteza rotație stocuri
43.15
Durata medie încasare creanțe
6.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.49 | 2.9 | 2.3 | 3.08 | 1.59 | 1.96 |
| Viteza rotație stocuri | 43.15 | 21.38 | 54.2 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.36 zile | 13.71 zile | 45.36 zile | 2.67 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 198.761 Lei | 152.068 Lei | 164.793 Lei | 136.719 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.14
Lichiditate imediată
2.01
Pondere active imobilizate
4.55%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.14 | 2.91 | 1.8 | 1.25 | 0.57 | 6.02 |
| Lichiditate imediată | 2.01 | 2.51 | 1.72 | 1.25 | 0.57 | 6.02 |
| Pondere active imobilizate | 4.55% | 2.97% | 4.69% | 19.71% | 45.48% | 0% |
| Pondere active circulante | 95.45% | 97.03% | 95.31% | 80.29% | 54.52% | 100% |
©Firme.ro