Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFIGRAM TRANSILVANIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41708994 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3786/2019
EUIDROONRC.J12/3786/2019
Data înființării01.10.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3320
Această clasă include instalarea specializată a utilajelor. Totuşi, instalarea echipamentelor care formează o parte integrantă a clădirilor sau structurilor similare, cum ar fi instalarea scărilor rulante, instalaţia electrică, sisteme de alarmă antiefracţie sau a sistemelor de aer condiţionat este clasificată drept activitate de construcţie. Această clasă include:
-instalarea utilajelor industriale în uzine -asamblarea echipamentului de control a proceselor industriale -instalarea altor echipamente industriale: -echipamente de comunicaţii -calculatoare de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi echipamente similare -echipamente de radiologie şi echipamente electromedicale -demontarea utilajelor şi echipamentelor mari -activităţi ale montatorilor -asamblarea utilajelor -instalarea echipamentului din popicării, bowling Această clasă exclude: -instalarea de lifturi, scări rulante, uşi automate etc.,
4329 -instalarea de uşi, case ale scărilor, echipamente specifice magazinelor, mobilier modular,
4332 -instalarea de calculatoare personale,
6209
-instalarea utilajelor industriale în uzine -asamblarea echipamentului de control a proceselor industriale -instalarea altor echipamente industriale: -echipamente de comunicaţii -calculatoare de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi echipamente similare -echipamente de radiologie şi echipamente electromedicale -demontarea utilajelor şi echipamentelor mari -activităţi ale montatorilor -asamblarea utilajelor -instalarea echipamentului din popicării, bowling Această clasă exclude: -instalarea de lifturi, scări rulante, uşi automate etc.,
4329 -instalarea de uşi, case ale scărilor, echipamente specifice magazinelor, mobilier modular,
4332 -instalarea de calculatoare personale,
6209
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateInstalarea masinilor si echipamentelor industriale
Informații de contact
AdresaLibertăţii nr. 157/3, Apahida, Cluj
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
9.191.227
Profit (Lei)
238.035
Număr angajați
15
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.191.227 | 238.035 | 19.836 | 4.065.668 | 36.970 | 4.870.655 | 892.080 | 15 |
| 2024 | 8.989.441 | 388.227 | 32.352 | 2.948.410 | 39.554 | 3.524.320 | 654.201 | 14 |
| 2023 | 7.257.666 | 196.060 | 16.338 | 1.415.791 | 8.783 | 1.649.213 | 257.234 | 13 |
| 2022 | 4.793.709 | 302.779 | 25.232 | 2.378.568 | 48.597 | 1.755.887 | -574.084 | 10 |
| 2021 | 2.662.642 | 0 | 0 | 1.839.951 | 86.825 | 876.263 | -876.863 | 6 |
| 2020 | 1.570.298 | 0 | 0 | 1.198.839 | 131.569 | 362.888 | -704.382 | 7 |
| 2019 | 109.615 | 0 | 0 | 714.510 | 170.394 | 530.828 | -199.588 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.68%
Lichiditate curentă
1.2
Viteza rotație active
1.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.68%
Profit net per salariat
15.869 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.59% | 4.32% | 2.7% | 6.32% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 3.24% | 5.04% | 4.71% | 7.15% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.68% | 59.34% | 76.22% | -52.74% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 15.869 Lei | 27.731 Lei | 15.082 Lei | 30.278 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.87
Viteza rotație stocuri
4.98
Durata medie încasare creanțe
120.05 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.87 | 2.52 | 4.38 | 2.66 | 2.76 | 3.18 | 0.16 |
| Viteza rotație stocuri | 4.98 | 9.78 | 16.21 | 12.66 | 13.5 | 10.88 | 1.32 |
| Durata medie încasare creanțe | 120.05 zile | 101.6 zile | 53.44 zile | 102.55 zile | 84.1 zile | 48.13 zile | 1206.06 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 612.748 Lei | 642.103 Lei | 558.282 Lei | 479.371 Lei | 443.774 Lei | 224.328 Lei | 18.269 Lei |
Lichiditate curentă
1.2
Lichiditate imediată
0.74
Pondere active imobilizate
0.75%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.2 | 1.2 | 1.16 | 0.74 | 0.48 | 0.3 | 0.74 |
| Lichiditate imediată | 0.74 | 0.88 | 0.85 | 0.58 | 0.37 | 0.18 | 0.63 |
| Pondere active imobilizate | 0.75% | 1.11% | 0.53% | 2.69% | 9.02% | 26.61% | 24.3% |
| Pondere active circulante | 99.25% | 98.89% | 99.47% | 97.31% | 90.98% | 73.39% | 75.7% |
©Firme.ro
