Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATIECO SMART S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41730878 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/2948/2019
EUIDROONRC.J29/2948/2019
Data înființării07.10.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3811
Această clasă include:
-colectarea deşeurilor solide nepericuloase (gunoi) din cadrul zonelor locale, cum este colectarea deşeurilor din gospodării şi întreprinderi cu ajutorul coşului de gunoi, a tomberoanelor, containelor etc. ce pot include materiale reciclabile mixte -colectarea materialelor reciclabile -colectarea gunoaielor în coşuri de gunoi amplasate în locuri publice
Această clasă include de asemenea:
-colectarea deşeurilor provenite din activităţi de construcţii şi demolări -colectarea şi eliminarea deşeurilor cum ar fi praful şi molozul -colectarea deşeurilor provenite din filaturi -activitatea de expoatare a instalaţiilor de transfer a deşeurilor nepericuloase Această clasă exclude: -colectarea deşeurilor periculoase,
3812 -activitatea de expoatare a gropilor de gunoi pentru eliminarea deşeurilor nepericuloase, 3821 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice etc. sunt sortate în categorii distincte,
3832
-colectarea deşeurilor solide nepericuloase (gunoi) din cadrul zonelor locale, cum este colectarea deşeurilor din gospodării şi întreprinderi cu ajutorul coşului de gunoi, a tomberoanelor, containelor etc. ce pot include materiale reciclabile mixte -colectarea materialelor reciclabile -colectarea gunoaielor în coşuri de gunoi amplasate în locuri publice
Această clasă include de asemenea:
-colectarea deşeurilor provenite din activităţi de construcţii şi demolări -colectarea şi eliminarea deşeurilor cum ar fi praful şi molozul -colectarea deşeurilor provenite din filaturi -activitatea de expoatare a instalaţiilor de transfer a deşeurilor nepericuloase Această clasă exclude: -colectarea deşeurilor periculoase,
3812 -activitatea de expoatare a gropilor de gunoi pentru eliminarea deşeurilor nepericuloase, 3821 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice etc. sunt sortate în categorii distincte,
3832
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorColectarea, tratarea si eliminarea deseurilor; activitati de recuperare a materialelor reciclabile
Obiect activitateColectarea deseurilor nepericuloase
Informații de contact
AdresaFloare De Colţ nr. 3, Păuleşti, Prahova
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
6.973
Profit (Lei)
-5.495
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.973 | -5.495 | -458 | 35.834 | 1.259 | 501.792 | 467.217 | 1 |
| 2023 | 104.393 | 26.002 | 2.167 | 50.494 | 1.879 | 521.327 | 472.712 | 2 |
| 2022 | 241.541 | 62.535 | 5.211 | 49.627 | 2.499 | 493.838 | 446.710 | 5 |
| 2021 | 337.437 | 177.033 | 14.753 | 53.643 | 3.119 | 434.699 | 384.175 | 7 |
| 2020 | 346.550 | 227.465 | 18.955 | 59.934 | 122 | 286.953 | 227.141 | 5 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 1.150 | 122 | 704 | -324 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-78.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.18%
Lichiditate curentă
14
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-78.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.18%
Profit net per salariat
-5.495 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -78.8% | 24.91% | 25.89% | 52.46% | 65.64% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 25.86% | 26.74% | 53.34% | 66.61% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.18% | 5.5% | 14% | 46.08% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -5.495 Lei | 13.001 Lei | 12.507 Lei | 25.290 Lei | 45.493 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.14
Durata medie încasare creanțe
24023.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.2 | 0.49 | 0.77 | 1.21 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0.14 | 2.05 | 6.83 | 12.84 | 20.42 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 24023.52 zile | 1628.45 zile | 107.49 zile | 60.03 zile | 72.75 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 6.973 Lei | 52.197 Lei | 48.308 Lei | 48.205 Lei | 69.310 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
14
Lichiditate imediată
12.57
Pondere active imobilizate
0.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14 | 10.32 | 9.95 | 8.1 | 4.79 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 12.57 | 9.32 | 9.24 | 7.61 | 4.5 | 0.61 |
| Pondere active imobilizate | 0.25% | 0.36% | 0.5% | 0.71% | 0.04% | 14.77% |
| Pondere active circulante | 99.75% | 99.64% | 99.5% | 99.29% | 99.96% | 85.23% |
©Firme.ro